9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Kredi Kartları Sanal Kartlar

Sanal Kartları nasıl kullanabiliriz.

Sanal Kartları nasıl kullanabiliriz.

Sanal Kart ne demek?

Tüketicinin kullandığı kredi kartının internet ortamında kullanarak alışveriş yaparken kullandığı ödeme biçimi olarak değerlendirilebilir. Ama önemli olan kısım mevcut kredi kartınıza ek kart olarak tanımlanabilecek farklı bir kart numarası limit ile oluşturabildiğiniz bir üründür.

Sanal kartın avantajları nelerdir?

Sanal kartta limiti bizler belirleyebiliyoruz, bu üründe risk olarak algılanan durum internet sitelerine kart bilgilerini verdiğimiz için olası bir siber saldırı vs durumunda kart bilgilerinin çalınması ihtimalidir. O yüzden herkes internet alışverişini henüz benimseyemedi fakat büyük bir kitlede sürekli internet alışverişlerinde sanal kartları kullanabilir durumda. Limiti biz belirleyebiliyoruz ayrıca bu limiti harcadıkça azalan yada sabit bir limit şeklinde düzenleyebiliyor sunuz.

O yüzden internet alışverişi yapıyorsanız sanal kart kullanmanız güvenliğiniz açısından önemlidir. Güvenli alışverişler dileğiyle.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kredi kartı alışverişlerinde taksit sayıları değişti
About Author

Finansçı

2 Comments

  • Bence çok gereksiz bir uygulama.İnternette alış veriş yaparken başınıza bir iş gelirse bile (Saldırı vs gibi) bundan banka sorumludur

  • İlk başta bende gereksiz bir uygulama olarak görmüştüm. Fakat bazı yerlerde yalnızca sanal kartı kullanmam gerekiyor. Bu yüzden işe yarıyan bir uygulama.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir