18 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Kredi Kartları

Kredi kartı limit arttırım işlemi 4 maaş engeline takılırmı?

Kredi kartı limit arttırım işlemi 4 maaş engeline takılırmı?

Mevcut kredi kartı limitiniz maaşınızın 4 katı ve bu durumda yeni bir kredi kartı alabilir miyim?

Eğer bunu öğrenmek istiyorsanız bankanın cevabı olumsuz olacaktır. Yasa gereği yeni alınacak kredi kartlarında toplam kart limitleriniz maaşınızın 4 katı veya fazlası ise yeni bir kredi kartı almanız zor gibi gözüküyor. Yapılan yönetmelik değişikliği ile eski yıllarda her kartta onbinlerce limitler hayal oldu diyebiliriz.

Peki bu kredi kartını 4 maaş limitine de takılsa almanız gerekiyor ise ne yapmalısınız?

Aslında son dönemde en çok sorulan sorulardan biri bu ve cevabı kimseyi tatmin etmiyor diyebiliriz. Kredi kartım var ama limitini arttıramıyorum, cüzdanımda boşuna taşıyorum bu kredi kartlarını diye söyleniyor olabilir siniz. Kredi kartı limit artışını maaş engeline takılmadan nasıl hallederim diye düşünenler için aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz.

Örnek ile açıklamak gerekirse, 2.000 TL maaş alıyorsunuz ve toplamda A B C kredi kartlarına ait limitiniz 20.000 TL. En çok sorulan soru A kredi kartını iptal ederek bu kartın limitinde yeni bir D kartı alıp alamayacağınız. Bu konu ile ilgili sorduğunuz kişilerden olumsuz cevaplar alabilirsiniz belki ama işin aslı öyle değil. Yasa yürürlüğe girdiği tarih itibariyle toplamda bulunan kartlarınıza ait limit çatı limit olarak kabul edildi. Bu limiti de tercihinize göre değerlendirebilir siniz.

Biraz önce sorduğumuz sorunun cevabı da evet D kredi kartınızı iptal ettirdiğiniz de A kartının limiti kadar alabilirsiniz Banka’ nın vermesi halinde tabi ki.Ben bu anlatılanlara çok güvenemiyorum kartımı iptal ederek riske girmek istemiyorum diyorsanız limiti en fazla olan bir kredi kartınızın limitini 1000 TL düşürüp yeni bir kart için limit açabilirsiniz.

Sitemizden kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayın.

Başvuracağınız yeni kredi kartınızı almanız durumunda herhangi bir kredi kartınızı iptal ederek bu kartın limitini yeni kredi kartınıza aktarabilir siniz.Ben çatı limitimi bilmiyorum ve bunlarla uğraşamam diyorsanız eğer şansınızı deneyerek kredi kartı başvurunuzu yapın.Bankalar bazı dönemlerde kredi kartınıza ait limiti bilginiz olmadan düşürebiliyorlar. Yani siz anlamadan Banka’ lar size yeni bir kredi kartı için limit tahsis edebiliyorlar. Mevcut kredi kartlarınızı ve yeni alacaklarınızı güzel günlerde kullanmanız temennisiyle.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kredi Kartı ile yapılan peşin alışverişi faizsiz nasıl taksitle ödeyebilirim?
About Author

Finansçı

7 Comments

  • bu kadar genis detay ancak bankaçılarda bir de borsacılarda olur diye biliyorum

    • Bankacilik islemleri ile ilgili yeterince bilgi ve donanima sahibiz.Tesekkurler.

  • kredi kartı vatandaşın üzerinde bir yüktür niçe insanlarımız bu yükün altında ezilip gitti

  • bu ülkede herşey herşeye takılır kredi akrtı limit arttırımıda takılır maaş alımıda takılır dayın ağan yoksa hiçbir hak talep edemezsin hep engele koyarlar

  • Mevcut kredi kartlarından yuksek limitli olan bir kredi kartını iptal ederek istediğim diğer bankadan kredi kartı almak istediğimde yinede 4 maaş sorunu yasarmiyim?

  • Kredi kartı limitinde neden 4 maaş kısıtı konur arkadaş. Odeyebiliyorsam kredi kartını ceviriyorsam açın su limitleri.

  • Ne kadar kredi kartını kullanabiliyorsam o kadar kredi kartı limiti vermeli Bankalar. 4 maas limiti bazen yetmeyebiliyor özellikle yeni evlenenler için.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir