Yerli Kripto Sikke Coin Nasıl Alırım? Parifix Borsası Hesap Nasıl Açılır?

Sikke (SKK) Coin (Monetrum) ne zaman borsada satılmaya başlayacak? Sikke Coin (Monetrum coin) ne kadar fiyattan piyasada işlem görmeye başlayacak? Sikke token (Monetrum) nasıl alırım? Sikke transferi ne kadar sürede gerçekleşiyor? Sikke transfer işlem ücretleri ne kadar olacak? gibi merakla beklenen bir çok soru Ağustos ayında cevabını buldu diyebiliriz. Sikke koin (Monetrum koin) Ağustos ayı itibari ile, Sikke proje ekibi tarafından kurulan Parifix Kripto Para Borsası ‘nda işlem görmeye başladı. Aylardır merakla beklenen (Monetrum) sikke coin ‘de Parifix Borsası aracılığı ile işlem gören kripto paralar arasında yerini aldı.

Sikke Coin (Monetrum) Nasıl Alırım? Parifix Borsası Hesap Nasıl Açılır?

Sikke coin (Monetrum coin) alabilmek öncelikle başlıkta da belirttiğimiz üzere Parifix Kripto Para Borsası ‘na ait siteden gmail hesabınızı kullanarak bir hesap açmanız gerekmektedir. Parifix hesap açılışı sonrası kişisel bilgilerin sisteme girişinin yapılması gerekir. İlerleyen zamanlarda para çekme işlemleri, sikke transferi yada diğer koinlerin transferi için gerekli olan kimlik doğrulama ve cep telefonu onayı gerekmektedir. Kimlik önyüzünü eklemeniz durumunda kimlik doğrulama işlemi gerçekleştirilmektedir. Yerli kripto (Monetrum coin) sikke coin alım için Parifix Hesap Açılışı referanslı linkimizi kullanabilir siniz.

Parifix Borsasında Hangi Kripto Para Arbitrajları Var?

Parifix Kripto Para Borsası açılışı itibari ile TL, BTC (Bitcoin) ve LTC (Litecoin) ile Sikke Token (Monetrum Token) alımı imkanı verdi. Sonrasında adını sıkça duyduğumuz Doge Coin arbitrajı eklendi ve işlem görmeye başladı. Daha yeni bir kripto borsası olduğu için işlem hacimleri zamanla artacaktır. Parifix borsasına eklenecek coinler ETH, XLM, ADA, EOS, XRP gibi işlem hacimleri fazla olan bir çok coin listeleneceği Parifix ekibi tarafından duyuruldu.

Sikke Coin (Monetrum Coin) TL Dışında Diğer Kripto Paralar İle Alınabiliyor Mu?

Evet açılışı itibari ile BTC, LTC ve Türk Lirası ile Sikke Token (Monetrum token) alımı yapılmakla birlikte son eklenen DOGE coin ile Sikke (Monetrum) alımı yapılabilmektedir. Yine belirttiğimiz diğer para birimlerinin de eklenmesi sonrasında Sikke Coin bir çok kripto para birimi dönüşü ile alım imkanı sağlayacaktır. Telegram grubu aracılığı ile iletişimi yüksek olan Parifix ekibi yaşanan sorunlarda anında çözümler sunmaktadır. Sikke Platformu ve Parifix ekibi koordineli bir çalışma ile geliştirmelere devam etmektedir.

Sikke (Monetrum) Kesesinden Parifix Hesabıma Nasıl Aktarım Yapabilirim?

Sikke ICO (Monetrum Ico) başvuru sürecinde alım yapan kullanıcılar öncelikle Parifix kripto para borsasında hesap açılışı yapmaları gerekmektedir. Parifix borsasında wallets sayfasındaki sikke (Monetrum) cüzdan numarasını kopyalayarak Sikke.com.tr (monetrum.org) sitesinden ödeme gönder linki tıklanır. Alıcının kese numarası alanına kopyalamış olduğunuz Parifix cüzdan numarasını yapıştırın. En az Sikke gönderim tutarı 100 SKK olup bir saniye içerisinde aktarım yapılır. Sonrasında satış yapmak isterseniz TRY ile SKK sat sekmesinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Parifix Borsası İşlem Komisyon Ücreti Ne Kadar?

Parifix borsasında işlem yapanlar tarafından en çok merak edilen konu Parifix işlem komisyonu desek yanlış olmaz sanırım. Yerli kripto Sikke Coin (Monetrum Coin) alım satımı yada diğer kripto paralar için yapılan işlemlerde alınan komisyon oranları Türk Lirası çiftlerinde %0,1 (Binde 1), Komisyonların (Monetrum) Sikke ile ödenmesi durumunda %0,05 (Onbinde 5) ve yine (Monetrum) Sikke çiftlerinde %0,05 (Onbinde 5) olarak ücretlendirme yapılmaktadır. Bir çok kripto borsasında olduğu gibi Parifix Borsası ‘nda komisyonların Sikke ile ödenmesi avantaj sağlamaktadır.

Parifix Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Parifix borsasında gerçekleşen hesap açılışı sonrası parifix para yatırma adımlarında belirtilen Bankaları kullanarak eft yada havale yaparak (Açıklamasına Üye ID numarası belirtilerek) TL aktarım yapabilir siniz. Parifix hesap açılışı henüz yeni bir kripto para borsası olduğu için bir çok adım geliştirmeler yapılarak güncelleniyor. Kredi Kartı ile Parifix ‘ e para aktarımı yapılır mı? diye merak edenler olabilir. Evet Parifix kripto para borsasına kredi kartı ile para aktarımı yapılabilmektedir. Para yatırma işlemlerinde en düşük tutar 250 TL’dir.

parifix para yatirma, parifix tl yatirma

Çok kısa sürede parifix hesabınıza gönderim yaptığınız tutar aktarıldıktan sonra Arbitraj sekmesinden işlem yapmak istediğiniz varlıkları seçerek alış emri girebilir yada güncel fiyatlar üzerinden alım yapabilir siniz. Şu an reklam ve lansman çalışmaları başlamadığı için işlem hacmi biraz düşük, o yüzden güzel alım fırsatları oluşmaktadır. Parifix para yatırma işlemi için Parifix ekibi tarafından ilgili Banka hesap bilgilerini kullanabilir siniz. Ortalama on beş dakika içerisinde para yatırma işleminiz gerçekleştirilmektedir.

Parifix Para Çekme Ücreti ve Limiti Ne Kadar?

Parifix en az para çekme tutarı 250 TL olarak belirtilmekte olup işlem karşılığında 3 TL ücret tahsil edilmektedir. USDT çekme işlemleri içinde ücret 3 USDT olarak belirtilmekte olup onaylı yada onaysız hesaplar için ücret farklılığı belirtilmemiştir. Para yatırma ve çekme işlemlerinde coin adetleri ile sınırlama olup internet sitelerinde belirtilmektedir. Farklı borsalara coin aktarımı konusunda BTC,ETH,XRP,BCC,LTC,Sikke ve DOGE coin için çekim ücreti bulunmamaktadır. Bir çok borsada ödenen komisyonları görünce Parifix Borsası bu anlamda tüketici dostu olarak izlenmektedir.

Parifix Kar Paylaşımı Sistemi Nedir?

Parifix borsası yapılan işlemlerden gerçekleşen kârın %70 lik kısmını kullanıcıları ile paylaşmaktadır. Peki parifix kâr paylaşımı sürecinde kim ne kadar pay alıyor bundan bahsedelim. Bu yüzde 70 lik kısmın yarısı referansına yapılan işlem miktarının oranına göre ağırlıklı olarak, kalan kısımda kullanıcı bazında ortalama üzerinde işlem yapanlara işlem miktarının ağırlığına göre dağıtılır. ( Bu payın dağılımı ise yüzde 60 SKK ile işlem yapanlara, yüzde 40 ise diğer coinler işlem yapanlara dağıtılacak)

(Monetrum Coin) Sikke (SKK) Coin Ne Kadar? 

Sikke token (Monetrum token) piyasaya açıldığı gün ico fiyatı olan 0,40 TL ve 0,75 TL üzerinde ortalama 0,88 TL üzerinden işlem görmesine rağmen airdroplara katılan kullanıcıların satışları ile 0,25 TL ‘lere kadar geriledi. Bu fiyatlardan gelen alımlar ve aktarılan yeni yatırım tutarları ile ilk ico fiyatı olan 0,40 bandına oturdu. Ortalama 0,40-0,50 bandından alım ve satımların gerçekleştiği piyasada bir çok yatırımcı hacim arttığında bu fiyatların bir daha görülemeyeceği konusunda görüşleri mevcut.

Daha önce gerçekleşen yerli kripto para ico süreçleri sonrası gerçekleşen olumsuz durumlardan kaynaklı bir nebze güvensizlik olsa da zamanla bu olumsuz görüşler yerini yerli kripto para övgüleri ile unutturabilir. O yüzden ilerleyen günlerde Sikke (Monetrum) yatırımcılarının da belirttiği gibi mi olacak? Sikke coin fiyatını hep beraber takip ediyor olacağız.

Sikke Coin İsim Değişikliği İle Monetrum Coin Oluyor?

Sikke AŞ ‘ ye yurt dışından gelen satın alma teklifleri sonrası tüm dünyada daha evrensel bir isim değişikliği yapılmasına karar verilmiş olup Sikke bundan sonra hayatına Monetrum olarak devam edecektir. Monetrum kripto para olarak yurt dışı borsalarda listelenme süreçleri devam etmekte olup çok aceleci davranmadan emin adımlar ile yollarına devam etmektedirler. (Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi niteliğinde olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı bir makaledir)

2 Yorumlar

  1. Cankan 8 Eylül 2018
  2. melih 14 Eylül 2018

Cevap Ver