12 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Faturaları Üstüne Almak 2020 Fiyatları – Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri

Faturaları Üstüne Almak 2020 Fiyatları – Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri

Yeni ev satın alanlar yada kiracılar için en zahmetli olarak değerlendirilen işlerden biride faturaları üzerine almak olarak değerlendirilebilir. Ev değiştiriyorsanız bir önceki eviniz için ödediğiniz abonelik ücretini iade alacağınız için sorun teşkil etmeyebilir. Fakat ilk abonelik ise elektrik su doğalgaz abonelik ücretleri 2020 yılında ne kadar ödenecek bu konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Kiracı elektrik aboneliğini üzerine almak zorunda mı? yada diğer doğalgaz ve iski (su) aboneliklerini üzerine almak zorunda mı? Devlet kiracılar tarafından ödenen kiranın vergisinin kayıt altına alınması adına kiracıların faturaları üzerine alması bir anlamda görevimiz olmalıdır. Aksi takdirde kirayı elden ödeseniz de faturaların farklı kişiye yani kiracı üzerine olması ileride yapılacak denetimlerde vergi kaçırmaları önleyecektir. Bunun yanında ev sahibi ile kira arasında anlaşmazlık yaşanması durumunda kiracı elektrik su doğalgaz abonelik işlemlerini yapmamış ise tahliye konusunda hukuk önünde sorun yaşayabilmektedir.

Elektrik Abonelik Ücreti 2020 – Elektrik Aboneliği Üzerine Almama Cezası Var Mı?

Kiracı yada ev sahibi tarafından merak edilen elektrik aboneliği ne kadar tutar? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Elektrik üzerine alma işlemi yapacak olanlar başvuru için hangi evraklar gerekiyor? Kiracının elektrik aboneliğini üstüne alması için gerekli evrakları şu şekilde sıralayabiliriz. Başvuru esnasında yanınızda bulundurmanız gereken evraklar; Kira Sözleşmesi, Dask Poliçesi, Tesisat Numarası (Fatura), Nüfus Cüzdanı yeterlidir.

tedas elektrik abonelik ucreti 2017,elektrik abonelik ucreti,elektrik uzerıne alma,elektrik guvence bedeli,elektrık abonelik,enerjisa abonelik
Elektrik Abonelik Başvuru Ücreti- Elektrik Açma Kapama Ücreti

Son dönemde elektrik aboneliklerinin özelleştirilmesi sonrasın da farklı kurumlardan elektrik aboneliği başvurusu yaparak kullanabiliyorsunuz. Elektrik saatini bu firmalar temin ederken tüketiciden elektrik güvence bedeli ve güvence bedeli damga vergisi adı altında iki kalemde ücret tahsil edilmektedir. Alınan ücreti belirleyen kriter ise kw başına belirlenen ücretten oluşmaktadır.

En düşük güvence bedeli mesken için 5 kw olarak belirlenmekte olup Enerjisa firması tarafından tahsil edilen elektrik abonelik ücreti 2020 tutarı damga vergisi dahil olmak üzere en düşük  118.00 TL + 26.00 TL açma kapama ücretidir. Elektrik güvence bedeli iadesi kapama işlemi sonrası tüketiciye iade edilir. İlk abonelik yapılacak ise saat bedeli olarak ek 175 TL tahsil edilir. Bedaş için elektriği üzerine alacak kiracılar için ise ödenecek en rakam 110 TL olarak bildirilmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Arda Turan ın bonservisini ödemeyeceğim

İski Abonelik Ücreti 2020 – İski (Su) Aboneliği için Gerekli Evraklar

İski su aboneliği üzerine almak isteyen tüketici için, kiracı su aboneliği için gerekli evraklar hakkında bilgi vermeye çalışalım. Su üzerine alma yapacak tüketici için başvuruda yanında bulundurması gereken evraklar; Nüfus cüzdanı, Kira sözleşmesi, Dask, Tesisat numarası (fatura)yanında bulundurması su üzerine alma işlemleri için yeterlidir.

Su açma bedeli yada diğer ifadeyle İski su aboneliği ücreti 2020 yılı için İski ‘ ye yapılan başvurularda 136.00 TL olarak tahsil edilmektedir. Peşin olarak vezneden su abonelik ücreti 2020 ödemesi yapılabilirken faturaya da yansıtma yapılabilmektedir. İlk abonelik yapılacak ise İski 2020 saat bedeli olarak 268 TL abonelik ücreti tahsil etmektedir.

su abonelik ücreti 2017
Faturaları Üstüne Alma Fiyatları

İski abonelik ücreti taksitlendirme yapılabilirken, peşinde ödeme yapılabilmektedir. Kiracı su aboneliği ücreti 2020 yılı için 136.00 TL olarak tahsil edilebilmektedir. Kiracı için su aboneliği için ödenen güvence bedelinin iadesi kapama için yapılan başvuru sonrası tüketici hesabına iade edilmektedir. Kiracı su aboneliğini üzerine almazsa ne olur? Kiracı ve ev sahibi arasında yaşanan itilaflarda faturanın üzerine alınmaması halinde kiracının tahliye işlemlerinde sorun teşkil etmektedir. O yüzden su aboneliğini üzerine almamanın cezası kiracıyı tahliye edememek anlamına da gelmektedir.

Doğalgaz Abonelik Ücreti 2020 – Doğalgaz Aboneliği İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kiracının Doğalgaz abonelik ücreti 2020 yılında ne kadar olarak revize edildi. Ocak 2020 itibariyle doğalgaz aboneliği üzerine alma yapacak olan vatandaşın abonelik başvurusu için hazır bulundurması gereken evraklar ise şu şekildedir. Nüfus cüzdanı, Kira sözleşmesi, Tesisat numarası (Fatura), Dask poliçesi (zorunlu değil) yanınızda bulundurması halinde İgdaş ‘a doğalgaz açılışı için başvuruda bulunabilir siniz.

Kiracı tarafından doğalgaz abonelik ücreti 2020 yılında 537.00 TL güvence bedeli olarak tahsil edilmektedir. Doğalgaz abonelik ücreti adı altında yansıtılan bedeller 2 taksitte ödenebilmekte olup igdas faturasına yansıtılabilmektedir. Doğalgaz aboneliğinin iptal edilmesi durumunda ise İgdas tarafından ödenen güvence bedeli tüketiciye iade edilmektedir. Doğalgaz aboneliğinin üzerine alınmaması durumunda ise, kiracı ile ev sahibi arasında yaşanabilecek olumsuz itilaflarda kiracının tahliyesi konusunda sorunlar yaşanabilmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Neden Bir Su Pınarı Kullanmalısınız?

Elektrik Su Doğalgaz Abonelik ‘lerinin alınmaması durumunda ne kadar ceza ödenir?

Kurumlar tarafından yapılan açıklamalarda aboneliklerin üzerine alınmaması durumunda aynı şartlarda kullanım devam edeceği için olası kaçak yada farklı sorunların farkına varılamayacağı belirtilmektedir. Şöyle ki doğalgaz aboneliğinin değişmesi durumunda yeni abonelik başvurusu sonrası yetkililer gelerek gerekli kontrolleri yaparak kiracının can güvenliğini sağlamak adına ilgili kontrolleri gerçekleştirmektedir.

Ceza rakamlarına gelirsek eğer, Doğalgaz aboneliğinin üzerine alınmaması durumunda EPDK tarafından bildirilmiş olan KDV hariç 90 TL ceza bedeli tüketiciye yansıtılır. Kiracı elektrik aboneliğini üzerine almazsa cezası ne kadar? sorusu için ise net bir ifade kullanılmazken kurum bazında teyit edilmesi gerekmektedir. İski (Su) aboneliğinin üzerine alınmaması durumunda ceza ödenir mi? sorusu için de net bir rakam belirtilmez iken tüketicinin faturaları üzerine alması büyük önem art etmektedir.

Elektrik Su Doğalgaz abonelik işlemleri ne kadar sürede sonuçlanır?

Sabah mesai başlangıç saati itibariyle başvuru işlemlerine başlanması durumunda aracınızın olması durumunda, kurumlarında birbirleri ile mesafeleri çok uzak olmaması durumunda en geç 2 saat içerisinde başvurularınızı halledebilir siniz. Fakat saatin ilerlemesi başvurulardaki sonuç süresini bir hayli uzatmaktadır, aracınızın olmaması ihtimalini de göz önünde bulundurduğumuzda ise nerede ise mesai saatlerinin 2/3 lük kısmına denk gelebilmektedir.

İgdaş faturasını vade farkı ödemeden 3 taksitte nasıl öderim? yazımızı okumak için tıklayın

About Author

Finansçı

47 Comments

 • Faturaları üzerine almak isteyenler için evet çok fazla tutmuyor en azından fatura tutarlarına ekledikleri için sorun yaratmıyor. Ama elektrik üzerine alma işlemlerinde enerjisa firmasında bekletiyorlar biraz bilginiz olsun.

  • Slm yeni ev aldım elektirik su doğalgaz abonelik ve ustune almak nekadar oluyor örenebilirmiyim

   • Slm yeni ev aldım elektirik su doğalgaz abonelik ve ustune almak nekadar tutuyor toplam örenebilirmiyim

   • Slm yeni ev aldım elektirik su doğalgaz abonelik ve ustune almak nekadar tutuyor toplam örenebilirmiyim toplamı 1600 bulurmu

 • Selamlar su aboneliği için belediye 250 tl taahhüt 16 tl de açma parası aldı Ocak 2018 içinde bu tutar
  fazla değil mi nere şikayet edebilirim???

  • Merhaba,
   Belediye olması gerekenin üzerinde bir bakiye alamaz. Bizim belirttiğimiz tutar sadece teminat bedeli. Kurum yeni saat ücreti, işyeri ücreti vs gibi farklı bir ücretlendirme yapmış olabilirmi. Öncelikle onu teyit etmek gerekir sanırım.
   Saygılarımızla.

 • Kiracı elektrik aboneliğini üzerine almak zorunda mı bu devirde. Elektrik üzerine alma sürecinde kiracı elektrik aboneliği ücreti gereksiz bir tutar olup ödenen faturalara karşılık ekstra ücret alınması daha da yeterli olur sankiii

 • Sıfır daire kiraladim şantiye elektiriymis 1 milyar elektirik su aboneliği için para talep Etiler Tedaş benim ödemem gerektiğini söyledi hepsini

 • Tokide evim cikdi elrik su dogal gaz aboneli nekadar bilen varmi

  • Merhaba,
   Makalede belirtilen rakamlar 2018 faturalari üzerine alma fiyatlarını içermektedir.
   Saygılarımızla.

 • yeni kiraladığım evin su aboneliği alırken depozito olarak bende 513 tl istediler.Bu rakam fazla değil mi ?

  • Merhaba,
   Belirttiğimiz rakamlar güncel olup geçmişten kalan bir bakiyeninde tahsil edilme durumu olabilir.
   Saygılarımızla.

 • Elektrik üzerine alma doğalgaz üzerine alma işlemlerine göre uğraştırıcı.Kiracı elektrik aboneliğini üzerine almak zorunda mı. Birde yeni başvuru ise birde saat parası istiyorlar bunu ev sahibine ödetmeyi atlamayın sakın. Elektrik üstüne alma ücreti 2018 fiyatlarına bakarken saat ücreti ödememeniz gerektiğini unutmayın.

  • boğaziçi elektrik online yapıyor bunu sonra da verdiğinzi saatte sözleşme için geliyorlar. ben yapmadım ama yapan arkadaşım oldu.

 • Kiracı elektrik aboneliğini üzerine almak zorunda mı arkadaş. Mal sahibinin üstünde dursun kirayla beraber oderiz ne olacak sanki 🙂

 • Elektrik üzerine alma, doğalgaz üstüne alma derken bir ton iş çıkarıyorlar. Tek bir yerden tüm fatura aboneliklerini üzerimize alabilmek çok daha iyi olurdu sanki

 • Faturaları üzerine almak için yarım gün yeterli arkadaşlar. Rakamlarda belirtildiği gibi normal, depozito olduğu için geri de alabiliyoruz sorun yok yani:)

 • Faturaları üzerine almak cidden gereksiz bir durum. Farklı bir sistem tanımlamalar yapsalar ve taşındığında kredi kartını tanımlamak oraya ve tüm faturalar odense herkese de belirli limitli bir kredi kartı da zorunlu olmuş olur performansında çıkmış olur ortaya 🙂

 • Faturalari üzerine almak isteyen biraz uğraşacak kardeş. Abonelik başvurusu için ödenen bedeller her sene artıyor o yüzden rakamda sürekli yükseliyor. Zor dönemdeyiz zor

 • Merhaba yeni bir yere taşınacağım su ile dogalgazı hafta sonu üstümüze alabiliyormuyuz

  • Merhaba,
   Kurumlar sıklıkla hafta sonu başvuru almıyorlar. Yine öncesinde teyit ederek ona gibi aksiyon alabilirsiniz.
   Saygılarımızla

 • arkadaşlar ilk defa üzerime elektrik su doğalgaz ücretleri ne kadar tutar toplam bi yardımcı olucak biri varmı bana

 • Faturaları üstüne almak sorun değilde her sene artan elektrik faturası üzerine alma ücreti, doğalgaz faturası üzerine alma ücretlerinde her yıl yapılan artışlar sinir bozucu. Faturaları üzerine almak 2019 ücreti ödeyecek arkadaşlara Allah yardım etsin ne diyelim

 • arkadaş şu anda kiracı elektrik aboneliğini üzerine almak zorunda mı. Su aboneliği kaç günde açılır diye dert edip bekleyeceğiz. Bir düzenleme yapsalar ve kapı kapı gezmeden çok kolay bir şekilde tüm faturalar üzerine alınabilse keşke…

 • Elektrik üstüne alma ücreti 2019 yılında geçtiğimiz yıla göre çok değişmemiş. Doğalgaz üstüne alma ücreti de her yıl artıyor ama en azından iade alıyorsunuz tefe tüfe artışıyla. Ama yinede yeni taşınan için faturalar nasıl üzerine alınır konusu sıkıntılı bir durum.

 • Kolay gelsin. Ev tuttum kiracıyım abonelik açtırıcam kontrat benim üzerime ama izin alamıyorum iş yerinden babamın üzerine yapılabilirmi abonelikler böyle bi imkan varmı yoksa benim üzerime olması zorunlumu

  • Merhaba,
   Babanızın yanında kaldığınıza dair bir evrak var ise sözleşme yapabilir. Fakat diğer türlü orada ikamet etmediği için abonelik alma konusunda sorun olabilir.
   Saygılarımızla.

 • elektrik üstüne alma ücreti 2019 yılında çok da artmadı aslında. kiracı elektrik aboneliği için gerekli evraklar vatandaşı uğraştırmıyor en azından. Ama yinede kiracı olmak bu devirde zor yani

 • fatura üzerine alma işi süreci çok kolay ama bu bedeller belimizi büküyor. İgadas üzerine alma bedelini biraz düşürmeleri lazım bence

 • faturaları üzerine almak ile bitse keşke şu ev kurma masrafları. Onuda alalım bunuda alalım, dur evin şurasında bişeyler olmuş onlarıda yaptıralım elimiz değmişken falan derken bir bakmışsınız faturaları üstüne almak için ödenen rakamlar devede kulak kalmış. Ev taşımak her zaman zordur maddi olarak

 • Slm onceden iski dedemin ustune idi dedem mefat etdi simdi uzerimize almak istiyoruz ucret nedir acaba

  • Merhaba,
   Güncel ücretler makalede belirtilmektedir
   Saygılarımızla.

 • Sehire gore degisirmi acaba bu taksitlendirme olayi yani faturaya yansitiliyorya eger oyleyse cok iyi herkez pesin para veremiyor.duzcedeyiz biz kiraya cikicam baya bir dusunduruyor pesinse eger.

 • Merhaba, yeni ev aldım şuan kullanmıyorum ev boş durumda aboneliği eve taşınacağım zaman yapsam cezası olur mu yoksa hemen yapmam mı gerekiyor bilgi verebilirmisiniz. Bu arada abonelik almadığım halde evde elektrik var ne zamandır açık bilmiyorum bunum bedeli bana mı yansır ? Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba,
   Diğer abone kapatmadigi sürece eski abonelik devam edebilir. Tasinmadiginiz için abonelik almak gerekmeyebilir. Yinede emin olmak için kurumların internet sitelerinden bilgi alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Faturaları üstüne almak bu devirde çok zor. Doğalgaz abonelik ücreti, elektrik abonelik ücreti, İski abonelik ücreti falan derken ödenen rakam muazzam oluyor. Ödenen faturaları üzerine alma sürecinde alınan üyelik bedelleri en azından bir yıllık olarak tahsil edilirse çok daha iyi olur sanki. Hem vatandaş için yüksek bir tutar olarak da gözüne gelmez.

 • Ev sahibiyim, yurt disinda ikamet ediyorum, kiracim orada evi ay sonuna bosaltiyor, evde tadilat yaptiracagimdan evde elektrik-su olmasi lazim, aboneligi üzerime alabilirmiyim, ne gibi cözüm öngörürsünüz? Tesekkür eder, saygilarimi sunarim.

  • Merhaba,
   Saat üzerindeki rakamlara göre ödeme yapması konusunda yönlendirme yapabilirsiniz. Fakat kiracı yeni üyelik yapacağı için depozitosunu almak isteyecektir. Bir süre bekleme konusunda yonlendirme yapabilirsiniz.
   Saygılarımla.

   • Cevabiniza tesekkürler, kiracim yurt disina tasinacagindan aboneligini iptal ettirecektir, ev tekrar kiralanana kadar suanki kiracima aboneligini bir süre daha devamini rica edicegim herhalde, saniyorum sizi böyle dogru anladim, kisa bir yanit alabilirsem cok memnun olurum, tesekkür. Saygilarimla.

    • Merhaba,
     Evet sizinde belirttiğiniz şekilde aksiyon alınması uygun olacaktır
     Saygılarımızla.

 • Kiracı elektrik su doğmazdı alması için ne gerekli

  • Merhaba,
   Yazdığımız makaleden fayda sağlayabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Ben elektriği üstüme aldım 3 aydır ödüyoruz bir türlü bitmedi daha ne kadar sürer bu

 • Ben kiraya taşınacağım faturaları üstüme alcan nezaman açılır elektrik su dogalgaz

  • Merhaba,
   Kimi kurum 24 saat kimiside 48 saat içerisinde açıyor. Ama igdaş bir kqc gün sürebiliyor bu sürelerden bağımsız
   Saygılarımızla.

 • Ama adres değişikliği yapmadan faturalari ustume alabilirmiyim

  • Merhaba,
   Adres değişikliği olmadan yeni abonelik üzerinize alabiliyorsunuz.(kira sözleşmemiz varsa)
   Saygılarımızla.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir