Cizre ve Yüksekova İl olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayında yaptığı açıklamada Başbakan Davutoğlu’ na Cizre ve Yüksekova için alternatif çözüm önerdi.

Haliç Kongre Merkezindeki kurultaya katılarak konuşma yapan Recep Tayyip Erdoğan’ ın konuşmasından satır başları şu şekilde. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu’ nun Yüksekova ve Cizre’ nin il merkezi olarak değiştirilmesi önerisi için çok daha farklı bir boyut getirerek Cizre ve Yüksekova ‘nın 82 – 83 plaka kodu ile İl olmalarını önerdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında Cizre‘ de Şerafettin Elçi Havalimanı, Yüksekova‘ da yine Havalimanı yapıldığını belirterek bu iki şehirde tarihi yapısı, şehir planlaması, askeri üslerin bulunması gibi bir çok artı faktör ile yeniden inşa edilmeyi hak ediyorlar. Şırnak ve Hakkari’ nin konumları itibariyle şehir formatında olmadıklarından bahseden Erdoğan, tarihi eserleri bir kenara bırakarak tüm şehri yeniden yapalım önerisinde bulundu.

Şu anki mevcut hali ile ne altyapıları düzenli olduğunu, nede şehircilik anlamında olumlu şeyler yapılmadığından bahseden Erdoğan, İl merkezlerini taşıyamıyorsak bu iki şehrimizi İl yaparak baştan aşağı yenilenebileceğinden bahsetti. Yüksekova’ da kaçakçılığında had safhada olduğundan bahseden Erdoğan, gerekli askeri birliklerin burada mevcut olduğunu belirterek hem güvenli hem düzenli bir şehir yapma konusunda öngörüleri olduğunu belirtti.

82 ve 83 iller Yüksekova ve Cizre olacak mı bunu ilerleyen günlerde göreceğiz muhtemelen. 

 

 

Banka hesap numaramı yada ıban numaramı nasıl öğrenebilirim? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/gundem/banka-hesap-numarami-yada-iban-numarami-nasil-ogrenebilirim/

5 Yorumlar

  1. buse 12 Nisan 2016
  2. Ahmet 16 Nisan 2016
  3. Mehmet 30 Nisan 2016
  4. Cemil 15 Mayıs 2016
  5. Ilgın 4 Haziran 2016

Cevap Ver