7 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Cizre ve Yüksekova İl olacak mı?

Cizre ve Yüksekova İl olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayında yaptığı açıklamada Başbakan Davutoğlu’ na Cizre ve Yüksekova için alternatif çözüm önerdi.

Haliç Kongre Merkezindeki kurultaya katılarak konuşma yapan Recep Tayyip Erdoğan’ ın konuşmasından satır başları şu şekilde. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu’ nun Yüksekova ve Cizre’ nin il merkezi olarak değiştirilmesi önerisi için çok daha farklı bir boyut getirerek Cizre ve Yüksekova ‘nın 82 – 83 plaka kodu ile İl olmalarını önerdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında Cizre‘ de Şerafettin Elçi Havalimanı, Yüksekova‘ da yine Havalimanı yapıldığını belirterek bu iki şehirde tarihi yapısı, şehir planlaması, askeri üslerin bulunması gibi bir çok artı faktör ile yeniden inşa edilmeyi hak ediyorlar. Şırnak ve Hakkari’ nin konumları itibariyle şehir formatında olmadıklarından bahseden Erdoğan, tarihi eserleri bir kenara bırakarak tüm şehri yeniden yapalım önerisinde bulundu.

Şu anki mevcut hali ile ne altyapıları düzenli olduğunu, nede şehircilik anlamında olumlu şeyler yapılmadığından bahseden Erdoğan, İl merkezlerini taşıyamıyorsak bu iki şehrimizi İl yaparak baştan aşağı yenilenebileceğinden bahsetti. Yüksekova’ da kaçakçılığında had safhada olduğundan bahseden Erdoğan, gerekli askeri birliklerin burada mevcut olduğunu belirterek hem güvenli hem düzenli bir şehir yapma konusunda öngörüleri olduğunu belirtti.

82 ve 83 iller Yüksekova ve Cizre olacak mı bunu ilerleyen günlerde göreceğiz muhtemelen. 

 

 

Banka hesap numaramı yada ıban numaramı nasıl öğrenebilirim? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/gundem/banka-hesap-numarami-yada-iban-numarami-nasil-ogrenebilirim/

BUNUNLA İLGİLİ:  Fenerbahçe nin Uefa Avrupa ligindeki rakibi belli oldu
About Author

Finansçı

5 Comments

  • yeni il yapılması çok ilginç yıllardır il olmayı bekleyen bu kadar ilçemiz varken yüksekova ve cizre için böyle bir öneri geldiğine göre altında farklı bir kalkınma olması gerekir herhalde

  • biyerleri il merkezi yaparak oralardaki terör biteceği düşünülüyor ise çok yanlış bir karar bu

  • Yüksekova’nın ve Cizre’nin bir an önce il olması gerekiyor. Bu yıllar öncede dile getirilmişti. Çünkü il olduğu zaman bölgedeki polis sayısı ilçeye oranla çok çok fazla olacaktır. Güvenlik önlemler doğal olarak bir ilçeye göre kat kat aratacaktır. Bu da terör lanetinin önüne geçebilmek için bir adımdır.

  • Kesinlikle bu iki yerin il olmasını destekliyorum. Bu şekilde polis sayısı artacaktır ve bölgede güvenlik önlemleri daha çok olacaktır.

  • Ben kesinlikle il olmalarından yanayım. Bölgedeki terör konusu hem bu şekilde daha kontrol altında tutulabilir. Sonuçta ilde ilçeye göre daha fazla polis bulunur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir