9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Tatile Çıkarken Evimi ve Eşyalarımı Nasıl Koruyabilirim?

Tatile Çıkarken Evimi ve Eşyalarımı Nasıl Koruyabilirim?

Tatile Çıkarken gözümüzün arkada kalmaması için Evimi ve Eşyalarımı Nasıl Koruyabilirim?

Yaz mevsiminin olmazsa olmazı tatildir. Birçoğumuz kısa dönemli tatillere çıkarken geriye kalanlar uzun dönemli tatile çıkabiliyorlar. Ancak kısa veya uzun dönemli tatil hiç fark etmez, eviniz tatildeyken güvende olmayabilir. Birçok hırsızlık problemi yaz aylarında yaşanmaktadır. Hırsızlar soyacakları evin planını aylar önceden yapabilirler. Ne zaman tatile çıkacağınızı, ne zaman döneceğinizi bile bilebilirler ya da istenmeyen bir problemden dolayı evinizde ufak sorunlar meydana gelebilir. Ancak bu sorunların önüne geçmek tamamen sizin elinizde. Tatile çıkarken evimi ve eşyalarımı nasıl koruyabilirim diyorsanız yazımızın devamını okumanızda fayda vardır.

Öncelikle hırsızlık problemini ele alalım. Siz tatildeyken evinize istenmeyen kişiler girebilir. Bu durum evde bulunan değerli eşyaların çalınmasına sebep olabilir. Ancak bu sorunu güvenlik kameralarıyla aşabilirsiniz. Hem de öyle ciddi bir sistem kurmanıza hiç gerek bile yok. İnternet üzerinden rahatlıkla bulabileceğiniz programlar sayesinde cep telefonunuzu ya da tabletinizi güvenlik kamerası olarak kullanabilirsiniz. Bu programları her iki cihazınıza da yükleyerek birini evinizin istediğiniz bölgesine saklayıp diğeriyle de 7/24 kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir güvensizlik ortamı oluştuğunda direk polisi arayabilirsiniz.

Diğer bir önlem olan eve alarm taktırmak etkili bir çözüm olacaktır. Tatile çıkarken alarmları evinize monte etmek oldukça etkili yöntemlerden biridir. Bu alarmlar sayesinde evinize girebilecek kişiler yakalanacak ve alarm ötmeye başlayarak hem çevredeki insanları rahatsız edecek hem de cep telefonunuzu arayacak. Bu durumda eviniz güvende olmuş olacak.

Güvenlik açısından bir diğer etkili çözüm ise evinize sigorta yaptırmaktır. Düzenli ve etkili olarak çalışan sigorta firmaları ile anlaşabilir, evinizi sigortalatabilirsiniz. Herhangi bir sorun oluştuğu takdirde bu sigorta şirketleri sizlerin zararlarınızı karşılayacaktır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Galatasaray yoluna UEFA Avrupa Liginde devam edecek

Siz tatildeyken evinizde istenmeyen bir problem mi oluştu? Evi su mu bastı? Evde yangın mı çıktı? Buzdolabı uzun süre kullanılmayacak ise? gibi problemleri de en çok güvendiğiniz kişiler yardımıyla aşabilirsiniz. Tatile çıkarken evinizin anahtarını en çok güvendiğiniz kişilere teslim edebilir ve düzenli olarak kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Hatta yukarıdaki diğer metotlarla birlikte bu yöntem kullanıldığında, tatildeyken aklınızın evde kalmasını engellemiş olursunuz.

Son olarak çok gelenekselleşmiş ancak etkili bir çözüm olan korunma yöntemlerinden bahsetmek istiyorum. Tatile çıkarken odanızın belli bölümlerinin ışıklarını açık bırakabilirsiniz ve kapıya bir kaç ayakkabı koyabilirsiniz. Böylece evde birileri varmış gibi bir his uyandıracak ve hırsızlık problemlerinden kurtulmuş olacaksınız. Hatta bunlara ek olarak kendi sesinizi kaydedebilir ve bu kaydı çok uzun süreler haline getirip oynat tuşuna basıp bırakabilirsiniz. Böylece evde biri olduğuna herkes inanacaktır.

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir