6 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Krediler

Adıma kredi çekilmiş mi? Nasıl öğrenebilirim?

Adıma kredi çekilmiş mi? Nasıl öğrenebilirim?

Haberiniz olmadan adınıza kredi çekilebilir mi? Adınıza kredi çekildiyse bunu nasıl öğrenebilirsiniz?

Piyasada şu anda sıklıkla duyduğumuz sahte kimlikler ile kullandırılan mevcut.Kimliğimiz şu dönemde çok önemli hele kaybettiyseniz gazeteye ilan yada karakola başvurunun ihmal edilmemesi gerekiyor.İnsanlar yakın arkadaşlarına ait Nüfus cüzdanlarını çalarak kendi resimlerini yapıştırarak kredi çekim işlemlerinde bulunabiliyorlar.

Sizinle ilgili önemli bilgileri de biliyorlarsa risk daha da büyük olabiliyor. Bankacılık sisteminde vermiş olduğunuz cep telefonu bilgisi varsa o sizi kurtarabilecek bir detay.Çünkü Bankalar KKB de kayıtlı telefon harici numara verilmesi halinde teyit için eski numarayı arayabiliyorlar.Ama tabi basiretli bir bankacıya denk gelmeniz şartıyla tabiki bu dediklerim.

Bizler ne yapabiliriz peki herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanıyorsanız genelde risk dökümünüzü cüzzi bir ücret karşılığı listeleyip bakabiliyorsunuz.Bu yöntemle arada risklerinizi kontrol etmekte fayda var aslında bazen ödemeyi unuttuğumuz borç varsa onları da görme şansı yakalayabiliyorsunuz. Bunun yanında ek ne yapabilirim derseniz şubeden kredi başvurusu yapmak istediğinizi KKB detayına bakılması konusunda Banka personelinden yardım isteyebilirsiniz.

KKB tüm Bankacılık sisteminde kayıtların tutulduğu ve en kesin bilgiye ulaşabileceğiniz bir platform.Buradaki yapı nasıl derseniz her bankanın KKB ‘ye kendi banka kayıtlarını verdiği belli bir tarih olabiliyor. X Bankası ay başında datasını gönderirken, Y Bankası ay ortasında datalarını gönderebiliyor.Ama size dair bir risk olduğuna inanıyorsanız KKB detayı en kesin çözüm çünkü tek tek Bankalara giderek bu durumu sorgulayamazsınız.

Peki olumsuz tarafından bakarsak adınıza kredi çekilmiş ödenmiyor ve sizinde yeni bilginiz oldu.Banka ile beraber hareket ederek Savcılığa suç duyurusunda bulunmak gerekecektir.Siz kendinize dair kayıp olan kimlik vs belgenin kayıp olduğuna dair bildirimde bulunduysanız eğer sizin için maddi olarak belki bir sorun yaratmasa da hukuki olarak başınızı ağrıtacaktır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kredimi erken kapattığımda Hayat Sigortası tutarını iade alabilir miyim?

Banka evrak sahteciliği yapan kişi hakkında dava sürecini başlatacak olup sizinde bu süreçte yıpranma ihtimaliniz var.Çünkü kayıtlarda sizin KKB kaydınızı otomatik takip sürecine atacakları için olası farklı bir başvurunuzda sorun yaşama ihtimaliniz var.

Bu anlatımdan sonra çıkarılacak konu istediğiniz an bunun kontrolünü gerçekleştirerek adınıza herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını teyit edebilirsiniz.

Merak ettiğiniz konularda yorum yazarsanız bilgilendirme yapılacaktır.

About Author

Finansçı

168 Comments

 • Kimlik fotokopisini imzalamadan birine verdim. Hakkımda kredi çekebilir mi

  • Merhaba,
   Kimlik aslını görmeden kredi kullandirim yapmazlar. Ancak bir Banka calisaninin bir şebeke içinde olması lazimki bu tarz bir şey yapabilsin. O yüzden endişe etmemize gerek yok.
   Saygılarımızla.

 • Tece kimliklen kiredi cekmek kolaymi

  • Merhaba,
   Daha önceden bir bankacılık ürünü kullandiysaniz yani kredi notunuz oluşmuş ise bir SMS ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • merhaba bir bankanın elamanı olarak düşündüğüm kişi kredi kartı almak için nüfüs cüzdan bilgilerimi ve imzamı aldı ardan 4 gün gecmesine rağmen hala daha haber almadım her ne kadar yazıları okusam da imza attığım icin tedirgin oluyorum adıma ne gibi işlemeler yapılabilir ve bende bundan nasıl haberdar olurum

  • Merhaba,
   Direkt satış tarafından kart talebi yaptıysanız 4 günde sonuçlanmaz diye düşünüyorum. Kart onaylandıktan sonra size teslim edilmesi gerekiyor, bu teslimi nüfus cüzdanı asli görülmeden yapilmaz.Yine de teyit etmek istiyorsanız bankayı arayarak basvurunuzun ne durumda olduğunu teyit edebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Ben kartımı iptal ettiridikten sonra,telefon bankacılıgı ile benim telefonumdan kredi cekebilinir mi?

 • annemin üzerine çekilmiş kredi varmı t.c si ile bankaya gitsem bilgi verirlermi

  • Merhaba,
   Hesap sahibi dışında farklı kişilere ait bilgileri size veremezler.
   Saygılarımızla.

 • Meraba benim adima 17 02 2017 tarihinde ing bank a kredi başvurusu yapılmış ama ret vermiş bankayı aradım biz incelicez dediler aradılar başvurunuzu iptal etik dediler nerden kim hangi kanaldan başvuruyu yapmış diyorum bilmiyoruz görünmüyor diyorlar ne yapmam gerekiyo allahtan findexs not danışmanım uyardı teşekürler

  • Merhaba,
   Bir bankanın hangi kanal ile başvuru yapıldığını bilmeme şansı yok. Savcılığa suc duyurusu yapacağımızı ve acil bu bilginin size iletilmesini müşteri şikayeti ekiplerine iletirseniz bilgi verirler diye düşünüyorum. (Keza kimlik vs bir başkasının eline geçti ise bir kez daha ayni durumu yasayabilirsiniz.)
   Saygılarımızla.

 • Merhaba ,
  Benim adıma bankadan kredi çekilmiş. Bankada kullanılan kimlik bana ait bilgileri içermekle birlikte fotoğraf farklı ve şahıs krediyi şubeden almış. Kimlikte fotoğraf farklılığını banka personeliyle birlikte teşhis ettik. banka ve ben ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Hariçten bu kredinin üzerimden alınması için yapmam gereken bir başvuru veya işlem var mıdır

  • Merhaba,
   Taraflar sorumluluğunu yerine getirmişler su an için. Fakat kredi takip sürecine ulaşmadan banka zararı olarak kredinin kapatılmasi için sürekli hatırlatma yapmanizda fayda var Bankaya. Süreç sonunda kredi kapansada tüm sorunlu kayıtlar TC niz altında gerçekleşeceği için sicilinizin bozulmasına sebep olabilir. Bankayı taciz etmekten başka yapacağınız çok farklı bir durum yok.
   Saygılarımızla.

 • Bugün bi dolandiricilik olayıyla karşılaştım yanlışlıkla tc kimlik numaramı verdim adıma kredi çekmiş olabili lir mi? Cekmedilerse önleyici ne gibi tedbir almalıyım

  • Merhaba,
   Hepimizin TC Kimlik numaraları internette yayınlandı bir sure önce. O yüzden TC için endişe etmeye gerek yok. Evrak sahteciligi vs bir durum mevcut ise tbb bildirim yaparak bankalara iletilmesini saglayabilir siniz.
   Saygılarımızla.

   • Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Peki dolandırmaya çalışan numara için suç duyurusunda bulunmalı mıyım? Evrak sahteciliği olup olmadığından nasıl emin olabiliriz. Sadece telefonda görüştülker benimle.

    • Sadece TC ile kredi kullanma ihtimali yok, bankaya SMS atabilirler ama sonrasında kimliğinizinde sahtesini yapmaları lazim. Kimliğimiz sizde ise sorun yasamazsiniz diye düşünüyorum. Sadece telefon numarasına istinaden suç duyurusunda bulunabilir misiniz bu konuda bilgi sahibi değiliz. Ama tedbir olarak başvuruda bulunabilirsiniz.
     Saygılarımızla.

     • Çok teşekkür ederim. Çok ğ

 • adıma ekim 2016 da 2000tl intrrnet üzetinden kredi çekilmiş. e devlet üzerinden haciz başlatılınca öğrendim. bankayı aradım cep numaram anne kızlık soyadı adres ev iş numaraları hiçbiri benimle alakası yok. nasıl bir yol izlemem gerekli. krediyi benim çekmediğimi nasıl kanıtlayacağım. iyi çalışmalar

  • Merhaba,
   Banka sizin çektiğinizi mı İddaa ediyor acaba. Ayırt edici bilgilerimizin tutmaması bankanin da ihmali olduğunu gösteriyor. Öncelikle savcılığa suç duyurusunda bulunmanız gerekir. Sonrasında bankanın tutumuna göre bir avukat ile iletişime geçebilirsiniz.
   Saygilarimizla.

   • Bankayı aradım. bana dediği internet üzerinden kredi isteği olmuş kredi çekecek kişiye kurye ile kredi sözleşmesini gönderip imzalatıp daha sonra kredinin tanımlandığı kartı göndermişler. bu sözleşmedeki imza benim olmadığı için bu benim için bir artı durum getirirmi? Banka anne kızlık soyadı gibi bilgilerime tam ulaşamafığı için kedin bişey diyemiyor. bankaya vermiş oldukları numaralar biri ismek e ait biri kapatılmış. banka kredi verirken tam bir araştırma yapmamış. şimdi bu icra takibinden dolayı ileride kredi çekeceğim zaman bana sotun olacakmıdır. sicilimi nasıl temizleyeceğim. cevabınız için teşekkürler

    • Sizin TC ‘niz altında gerçekleşeceği için kredi notunuzu etkileyecektir. Bankanın bununla ilgili düzeltme işlemini yapması gerekmektedir. Bir avukat ile görüşerek bu süreci daha hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Aksi takdirde bir kaç yıl sorunlu KKB sebebiyle kredi vs süreçlerinde sorun yaşayabilirsiniz.
     Saygilarimizla,

 • Merhaba 5 ay önce internet cafeden üniversite belgelerinin çıktısını alıyordum ancak kimlik bilgilerimin tamamının yazılı olduğu bir belge vardı. Kuşkulanıyorum adıma dolandırıcılik yapılıp yapılmadığinı nasıl öğrenebilirim

  • Merhâba,
   Findeks sitesinden detaylı KKB sorgulama yaparak sorun yaşanan bir kayıt varsa detayına ulaşabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

   • Mrb findeks deki risk raporumuz adımaza çekilen tüm kredileri gösterirmi
    Birde son 5 yıl içindeki bilgilerimiz yer alır
    Bu rapor doğrumudur

    • Merhaba,
     Sizinde belirttiğiniz Kredi Kayıt Bürosu bilgileri ile uyumlu olduğu için tüm bilgiler geçerlidir.
     Saygılarımızla.

 • merhaba adıma kredi çekilmiş 5 ay önce fakat hangi bankadan olduğunu nasıl öğrenebilirim kkb sorguladıklarında çıkıyor fakat böyle bir kredi çektiğimi hatırlamıyorum bankanın adı cinsi de görünmüyor. ne yapmalıyım?

  • Merhaba,
   KKB bilgilerinde banka bilgileri harfler ile gösterilmekte olup, findeks.con üzerinden satın aldığınız üyelik ile detaylı sorgulama yaparsaniz banka bilgilerine ulasabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

   • Bu arada findeks.com dan satın aldığınız raporda banka bilgilerinin iletileceği belirtildi. 4.72 TL ödeyerek satın alacağınız findeks raporu size yardımcı olacaktır.
    Saygilarimizla.

   • İy günler şu an ben dayre alacam diye. Kıredi başvuru yapacam ama dayre alacağım kişi bana dedi bilgilerini günder bende bilgilerimi günderdim kimlik resim ve imza sürgüsü ve muhasebecimde bi kaç bilgi daha günderdik adımıza sağte bir rul yapa bilirlermi

    • Merhaba,
     Kimlik bilgilerini ilettiğiniz için kopyalanması riski mevcuttur. Kişisel bilgileri de ayrıca ikettiyseniz kimliği değiştirebilirsiniz.
     Saygılarımızla.

     • Yane tam ularak risklidir kimliğimi değiştirmeliyim duğrumudur

      • İlettiginiz kişiye güvenmiyor iseniz değiştirmeniz faydaniza olacaktır.
       Saygılarımızla.

 • İyi günler. Ben kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum ve çalıştığım yerin kurum kimliğini kaybettim konuyla ilgili gazeteye de ilan verdim. Kurum kimliğimizde T.C. kimliğimizdeki tüm bilgiler mevcut.Ben şunu merak ediyorum kurum kimliğimle kredi çekme durumu olabilir mi? Teşekkürler.

  • Merhaba,
   Kurun kimliği resmi kimlik olarak işleme alinmayacagindan kredi kullandırim için Banka onay vermeyecektir. Sadece nüfus cüzdanının sahtesi yapılması durumunda kredi riski doğabilir.
   Saygılarımızla.

 • Adima bikac bankadan kredi karti ve kredi cekildi.Ilk ogrendigim bankadan sadece kredi karti dediler savciliga basvurdum daha sonra ayni banka kredi cekilmis dedi.Ayrica hattim bloke oldu.Savciliga gidip ifademi tekrar degistirsem savcinin aklinda celiski kalir mi ??

  • Merhaba,
   Savcilik tarafından talep edilen araştırma dosyasında diğer kayıtlara da ulaşılmıştır. İfade değiştirmekten ziyade dosyaya eklenmesi adına ek bilgileri iletebiliyor olmalısınız.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar x bir bankayla herhangi bir ilişigim olmadan kredi cekilmis odenmemis ama bunu subeye gittigimde banka kayitlarinda goremiyorum. Fakat risk raporu aldigimda adima cekilmis cok eski tarihli bir kredi var ve odenmemis bu durumda ne yapmam gerekiyor

  • Bu sebepten dolayi benim ne kredi notum yukseldi nede kredi cekebildim sizce nasil bir yol izlemeliyim tazminat davasi acmama gerek varmi ?

   • Merhaba,
    Risk raporunda hangi bankaya ait kayıt olduğu detayını görebiliyor olmalısınız.Öncelikle bankaya başvuru yaparak evrakları kontrol ederek olayın detayını anlayabilirsiniz. Akabinde savcılığa suç duyurusunda bulunarak işi hukuki boyuta ileterek mahduriyetinizin giderilmesini talep edebilirsiniz. Dolandırıcılık vakası sonrası tazminata konu olurmu bunu bir avukat ile görüşmemizde fayda var.
    Saygılarımızla.

 • Merhaba arkadaşım kredi kartı çıkarmış kendi adına bankaya benim numaramı vermiş herhangi borç durumunda benim başım yanar mı?

  • Merhaba,
   Herhangi bir sorun yasamazsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Arkadaşlar haberim olmadan beni kefil yapabilirler mi? Başkasına benim adıma imza falan attırarak

  • Ve bir sorumdaha olucak Arkadaşım kredi kartı çıkarmış ve benim numara mı vermiş ben sorun yaşarmıyım borç durumunda?

   • Merhaba,
    Siz olmadan ve evrakları imzalamadan kefil olamazsınız. Cep numaranizin yazılması da sizin için bir sorun teşkil etmez.
    Saygılarımızla.

 • Bugün bankaya gitdim adınıza kredi var dediler hangi banka olduğu görünmüyor ben kredi çekmedim hiç bunu nasıl öğrenebilirm

  • Merhaba,
   Findeks ile Banka bilgilerini görerek kontrol edebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhablar
  Bugün Yapı Kredi play card’dan ayaküstü kart almak ister misiniz dediler,hayır cevabı vermeme rağmen üsteleyip “alın aidatı yok zaten kullanmasanız da olur, satış kotamızı doldurmamız gerek” diyince istemeye istemeye sözleşmeye imza attım bildiğimiz kredi kartı sözleşmesiydi ve dedikleri gibi sözleşmede yazan kartın aidatı “0” tl idi.Okul öğrenci kartımı ve tc kimlik kartımın fotoğrafını çekti. ister istemez bi şüphe duydum acaba herhangi bir sorun çıkma ihtimali nedir dolandırıcı olma ihtimalleri olup adıma kredi çekebilirler mi böyle bi işlemle endişeleniyorum biraz.

  • Merhaba,
   Banka personeli olup olmadığı konusunda tereddüt etmeniz durumunda bankayı arayarak başvuru durumunu sorgulayabilirsiniz. Başvuru yok ise kimliginizi iptal ederek kimlik yenileme yapabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba Ben Son 2 Aya Ait Maaş Bodromu Kaybettim Maaş Bodromu Ele Geçiren kötü niyetli kişiler Benim Adıma kredi çekebilirler mı Çünkü Maaş videosunun üzerinde TC kimlikle yazıyor kredi talebinde bankalar Bodromu yani sıra resmi kimlik ve ikemetgah ve ya faturaları istiyorlarmi

  • Merhaba,
   Kimlik ibraz etmeden kredi talebinde bulunamazlar. O yüzden risk olmayacaktır sizin için.
   Saygılarımızla.

 • Selamlar;
  Yeni cikan cipli kkmlik sahibiyim ve kimligim fotografinin cekildigini dusunuyorum. Bu durumda herhangi bir dolandiriciliga maruz kalirmiyim?
  Saygilarimla

  • Merhaba,
   Çipli kimlik kartları daha güvenli olarak tasarlanmış olup, henüz çipli kimliğin sahtesini yaparak dolandırıcılık vakalarına denk gelmedik. O yüzden sadece fotoğrafının çekilmiş olması sizin için risk teşkil etmeyecektir. Dolandırıcılık işlemlerinde kredi kullandırım ve para çekme işlemlerinde kimlik ibrazı gerekmekte olup, Bankalar bu kimlikler konusunda çok tecrübeli olmadıkları için daha hassas davranmaktadır.
   Saygılarımızla.

 • merhaba adıma bilgim dışında birkredi kullanılmış ve bunu bankamdan kredi notumu sorguladığımda öğrendim internet bankam aracılığı ile kkb risk raporu aldım fakat çekilen kredi görünüyor hangi banka olduğu görünmüyor,hangi bankadan çekildiğini nasıl öğrenebilirim. (savcılığa suç duyurusunda bulundum)
  teşekkürler

  • Merhaba,
   Kkb kayıtlarına ait detay bilgiyi Findeks aracılığı ile yapacağınız sorgulama ile öğrenebilir siniz. Saygılarımızla.

 • Merhabalar. Adıma haberim olmadan atm den çekilmiş bir hızlı kredi var. Nasıl oldu ne oldu Banka çok fazla bilgi vermek istemiyor. Avukatım aracılığı ile dava açtık sonuçlanmadı sonuçlanacağa da benzemiyor çünkü neredeyse 1 yıl oldu. Sürekli mesaj geliyor borcunuzu ödeyin v.s. diye. Bugün de yakın akrabalarıma bile 3 adet taşınmazınıza el konulmuştur borcunuzu ödememeniz halinde satılacaktır diye mesaj geldi. Ne yapmalıyım başkasının çektiği krediyi ödemelimiyim.

  • Merhaba,
   Açmış oldugunuz dava neticesinde savcı tarafından herhangi bir karar cikmadimi acaba. Ona göre hareket etmek daha yerinde olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar, geçen günler de bankaya gidip 2 kredimi birleştirip vadesini azaltmak için başvuru da bulunmak istedim. Yapmış olduğum başvuruyu direkt reddedildi. Sebebini sorduğumda sistemde görünen 1568 TL / 10 AY şeklinde bir şey aldığımı bu her şey olabilir beyaz eşya, cep telefonu vs vs. bana sorduğunda kesinlikle böyle birşey yapmadığımı olayın benimle alakası yok dedim. Oradaki bankacı arkadaşta diğer banka hesaplarınızı kontrol edin dedi. Bende hesabım olan diğer bankalarla görüştüm fakat onlarda da o tarihte öyle bir işlem olmadığını belirttiler. Bana bu bilgiyi veren bankacı ” ne olduğu belli değil, sadece rakam var ve 10 ay vade yapılmış olan birşey herhangi bir banka ismi vs yok sadece 1568/10 Ay çeklinde gecikme olduğu için reddedildi” dedi. Ben halen ne yapacağımı bilmiyorum olayın halen şokundayım. Beni bu konu da yönlendirirseniz veya yardımcı olursanız çok sevinirim. SAYGILARIMLA

  • Merhaba,
   Belirttiğiniz rakam bir cep telefonu alınarak taksitlendirilmis gibi gözüküyor. Findeks sitesinden sorgulama yaparak banka bilgisine ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Personel kimliğimi kaybettim üzerinde tc no ve nüfus cüzdanı bilgileri de vardı acaba olumsuz bir durum yaşar mıyim. Adıma kredi çekilebilir mi.onlemek için ne yapmalıyım.

  • Merhaba,
   Personel kimlikleri geçerli kimlik olarak degerlendirilmediginden kredi vs riski olmayacaktır
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar benim kkb raporumda adıma tüketici kredisi diye açık bir hesap gözüküyor ve gecikmiş borç var diye gözüküyor.Ben bunu nerden nasıl yada hangi banka olduğunu nasıl öğrenebilirim? Yaardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba,
   Findeks aracılığı ile sorgulama yapmanız durumunda hangi bankadan işlem yapıldığını öğrenebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba geçen gün 0850 30 20 749 numaradan kredi talebinde bulunabilecegim soylendi ve ben aradim size en yakin zamanda haber verilecek dendi ve sonraki gun normal turcel numarasindan beni aradilar kimlik bilgilerimi istedi dolandirici olduklari aklima gelmedi ve kimlik bilgilerimi verdim sonradan dolandırıcı olduklarını anladım bu durumda bir sıkıntı yasarmiyim adima kredi veya kredi kartı alabilirlermi?

  • Merhaba,
   Kimlik olmadan şubeden talepte bulunamazlar. İletişim merkezlerinden kredi talebinde bulunarak farklı hesaplara para aktarmaya çalışabilirler. Telefonunuza SMS onayı gibi bir şey okursa bankanız ile iletişime gecmeniz gerekir.
   Saygılarımla.

 • Üzerime kredi veya kredi karti varsa mi bilmiyorum ama nasil ogrenirim çünkü bankayla ilgili bişeyler yapmak istiyorum ama olmuyor herkes borcum olup olmadığını soruyor ama yok ben kredi kartı bile hiç almadım yani nasıl ogrenebilirim

  • Merhaba,
   Findeks internet sitesi üzerinden adınıza herhangi bir ürün olup olmadığını kontrol edebilir siniz.
   Saygılarımızla.

   • nasıl kontrol edecegim ?üye mi olmam gerekiyor siteye ?

    • Merhaba,
     Findeks aracılığı ile ödeme yaparak gerekli kontrolleri yapabilir siniz.
     Saygılarımızla.

 • Kimligimin arka ve ön tarafını birine gönderdim hakkımda bişey yapabilir mi

  • Merhaba,
   Kimlik sahteciliği ne maruz kalma ihtimaliniz olabilir kişinin kötü biri olması durumunda.
   Saygilarimizla.

   • Peki ne gibi önlem alabilirim

    • Yardımcı olursanız sevinirim

     • Böyle bir ihtimal var fakat bir cep telefonu hattı aldığınızda verdiginiz kimlik fotokopisi içinde aynı ihtimal söz konusu. Çok şüphe duyduğunuz bir durum ise kimliğinizi yenileyebilirsiniz.
      Saygılarımızla.

 • Merhaba kimlik fotokopim birinin elinde kredi skorum düşük olduğu için kredi çekemiyorum kimlik fotokopimi elinde bulunduran kişi benim adıma her hangi bir kanaldan kredi başvurusu yapabilirmi bu durum beni tedirgin ediyor haberim olmadan beni borçlandırabilirmi

  • Merhaba,
   Art niyetli biri ise kimliğinizin sahnesini yaparak kredi başvurusu yapabilir. Ama bu yolun yolcusu olması lazım resmi deşifre olacağı için. Bir risk görüyorsanız kimliğinizi yenileme yapabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Başka biri benim TC numaram ile kredi çekebilir mi ?

  • Merhaba,
   Kimliğinizi kopyalamak suretiyle kredi çekebilir. Sadece TC ile dolandırıcılık olmaz bunun yanında kişisel bilgilerinizi ele geçirerek işlem yapılabilir.
   Saygilarimizla.

   • Teşekkürler

 • Merhaba bir sure once dolandirildim sadece tc kimlik numaram ellerinde oldugu icin kimligime kayip basvurusu yaptim ve iptal ettirdim bir sorun yasarmiyim?

  • Merhaba,
   Sadece kimlik numarası ile aksiyon alınmaz. Zira tüm Türk vatandaşlarının TC leri bir sitede yayinlandi. Yeni kimlik bilgileriniz ele geçmediği sürece kimlik kopyalamâ vs olmayacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba amcam benim adıma kredi çekti ama gerekli olan her şeyi ben imzaladım. Şimdi ise onun çektiği krediyi ben ödüyorum daha doğrusu düzgün bi şekilde ödeyemiyorum. Ben bu parayı ondan nasıl geri alabilirim.

  • Merhaba,
   Kredi evrakları tarafınızdan imzalandı ise borç size ait olacaktır. Sorunu ancak aranızda çözmeniz gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba, benim kimliğimin resmi birinin elinde ve boş bir kağıda Türk Telekom kampanyası için diyip imza attım, dolandırıcılık oyunu olduğunu sonradan anladım, bu adamlar neler yapabilir?

  • Merhaba,
   Boş talimata imza attiysaniz adınıza bir çok işlem yapılabilir. Örnek banka hesabınızdan talimata yazılacak kişiye nakit ödeme yapılabilir.
   Saygılarımızla.

 • Maaş bodrom ve kimlik fotokopim ile adıma kredi cekebilirler mi

  • Merhaba,
   Kimlik fotokopisinden sahtesini yapmaları lazım, ek olarak kişisel bilgilerinize de sahip olmaları gerekir.
   Saygılarımızla.

 • Başkası benim adıma kredi alabilir mi? Adıma Kredi başvurusu yapılmış mı? Çektiğim kredileri nasıl öğrenebilirim? Adıma kredi kartı çıkarılmış bu işlem hangi bankadan yapılmış nasıl öğrenirim? Kredi kayıt bürusu kkb kayıtları detayını en doğru şekilde nasıl öğrenirim? Bu sorulara toplu cevap verebilir seniz sevinirim:)

  • Merhaba,
   Adınıza yapılmış bilginiz dahilinde olan yada olmayan kredi yada kredi kartı başvurularını Findeks internet sitesinden öğrenebilir siniz. En az 7,50 TL + KDV ücret ödeyerek adınıza kayıtlı tüm ürünleri öğrenebilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Benim kimlik kayboldu 1 hafta sonra farkına vardım onla kredi çektikleri başka şeylerde yaptilar mi nasil ogrencem

  • Merhaba,
   Findeks sitesinden yapacağınız sorgulama ile adınıza kullandırılmış herhangi bir ürün var mı detayını öğrenebilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • O dediğin siteye girdim 3 birsey gösterdi ücretli diyor garanti pay BKM express Bankası & kredi kartı diyor ücretli bakması ben birsey anlamadım

  • Evet ücretini ödedikten sonra detayını öğrenebilir siniz. Ücretsiz bu detayı öğrenebileceğiniz bir kurum yok.
   Saygılarımızla.

 • Bir kişiye İsim soyisim telefon ve adresimi verdim adıma hızlı kredi vs çekebilir mi ?

  • Merhaba,
   Bu bilgilere bir çok kişi vermeseniz de ulasabilir. O yüzden tedirgin olmanıza gerek yok, kimlik bilgilerinizi yada kişisel bilgileriniz iletilmedigi sürece sorun olmaz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba, biz evimizi satışa koymuştuk bir baba oğul geldi ilgilendi sonra ev kredisi başvurusu yapmak için tapunun fotokopisini istediler,bizde verdik üzerinde tc kimlik no yok sadece cilt no vs ler vardı yani sadece evini konumunu gosteren bilgiler var,sizden ricam acaba tapu fotokopimiz ile herhangi bir bankadan adımıza kredi çekebilirlermi,bu kişilerle tc kimlik olsun fotograf olsun vs paylaşmadık,tapuya beyan bildirdik hani bizden habersiz noterden vekalet çıkarıp satış olmasın diye,ama bu verdiğimiz tapu fotokopisi ile gidip bankalardan herhangi bir işlem yapabilirlemi onu öğrenmek isterim,teşekkürler,saygılar.

  • Merhaba,
   Bu tarz bir dusunceye sahip olursanız evi satmak çok zor olur. Ama kötü niyetli birinin eline gider ise şebeke olan bir noter ile adınıza sahte vekalet duzenleterek evin satışını yapabilir. ( Bu en kotu senaryo, varsayım) Çok emin olmadığınız kişilere vermemekte fayda var.
   Saygılarımızla.

   • Hocam cevabınız için teşekkürler,ama ben o husus için önlem aldım tapuya beyan verdim kesinlikle vekalet ile satış yapılmasını engelledim o açıdan endişem yok benim sizden öğrenmek istediğim tapu fotokopim ile herhangi bir bankadan adıma kredi çekebilirlermi bu hususta bana yardımcı olursanız sevinirim,saygılar diliyorum.

    • Merhaba,
     Tapu sahibine ait sahte kimlik vs ile başvurulması durumunda ancak işlem yapılabilir. O yüzden Banka tarafında fazla risk bulunmuyor.
     Saygılarımızla.

 • Hocam cevabınız için teşekkürler,ama ben o husus için önlem aldım tapuya beyan verdim kesinlikle vekalet ile satış yapılmasını engelledim o açıdan endişem yok benim sizden öğrenmek istediğim tapu fotokopim ile herhangi bir bankadan adıma kredi çekebilirlermi bu hususta bana yardımcı olursanız sevinirim,saygılar diliyorum.

 • Merhaba, Bana borcu olan kişi, borcunu bana ödemesi icin benden iban ve tc kimlik numarami istedi ve bende verdim. Vermiş olduğum tc kimlik numarasi üzerinden benim adıma kötü niyetli herhangi bir işlem yapabilir mi?

  • Merhaba,
   Türk Vatandaşlarının hepsinin TC Kimlik numarası geçtiğimiz senelerde teşhir edildi ve bir internet sitesinde yayınlandı. O yüzden sadece TC Kimlik Numarasının olması sizin için risk doğurmamaktadır.
   Saygılarımızla.

   • Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

 • Kredi geçmişi sorgulama yapmak istiyorum ve çektiğim kredileri nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorum. KKB risk raporu sorgulama yaparak bu detaya ulaşabilirim sanırım, kkb notu öğrenme ücretsiz olan bankalar varsa paylaşabilir seniz sevinirim

 • Mrb

 • kimlik bilgilerim baskasi tarafindan ogrenildi.facem calinmisti oradada kimlik resmim vardi.bunla bisey yapabilirlermi.savciligada dilekce verdim

 • Facebook hesabim ve email hesabim 16.11.2016 tarihinde batuhan molla denen bir hacker tarafindan calindi.bende savciliga dilekce verdim.kimlik bilgilerimde facede resimlerin icerisindeydi.ne yapabilirler birde e devletten sorgu yapiyorum uzerime bir borc felan gozukmuyor.bilgilendirirseniz cok sevinirim.kimligimide degistirdim.ama yeni degistirdim

  • Merhaba,
   Kimlik bilgileri çağrı merkezi aranarak işlem yapılmak istenebilir fakat cep telefonu o anlamda sizi koruyan faktör olur. Sahte kimlik yapacak olan kişi sizin bilgileriniz üzerine kendi resmini ekleyerek aksiyon alır. Siz bu süreçte kimliğinizi de degistirdiginiz için sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum. Bundân sonra kişisel bilgilerinizi sosyal ortamlarda paylasmasaniz sizin için daha güvenli olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Olabilecek herhangi biseyden bu sahis sorumludur ve en ufak bir sorunda yine tum yasal haklarimi ariyacagim.

 • Bundan sonrasinida artik onlar düsunsunler

 • Merhaba ben Şirketten Aldığım İmza Sürgüsü ve Maaş Bodrosunu Sigorta Dökümü Kaybettım
  Belgelerıim İçinde Kızlık Soyadı İletişim Bilgisi Gibi evraklar Vardı

  Soru : Biri Benım Adıma Kredi Çekebilir mi ? Bankaya Başvurup _

  • Merhaba,
   Kredi başvurusu yaparak cekebilmesi için kimliğinde sahtesini yapmaları gerekir. İnternet bankacılığı ile güvenlik sorularını yanitlayabilir ama cep telefonu teyidine takılır. Cep telefonu teyidi gerektirmeyen işlemler yapılabilir en kotu senaryoda.
   Saygılarımızla.

 • Selamlar kkb puanımı yükseltmek için kredi kartı kullandım kkb mi yükselttim ve teb bankasından kredi kullandım sonra öğrendiğimde üç ay içinde tam 9 defa başvuru yapılmış benim bilgim dışında bunu öğrenmem için nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden tşkler…

  • Merhaba,
   Findeks internet sitesinden yapacağınız başvuru ile detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Olabilecek sorun ise bankanın kredi çıkarırken yaptığı kkb sorgusunu bilgi amaçlı olarak yapmaması olabilir.
   Saygılarımızla.

   • Benimde kimlik bilgilerini bir emlak ofisin elinde sizce bu sorun ölümü

    • Merhaba,
     Olumsuz düşünmemek gerekir, aksi takdirde her şey yapılabilir.
     Saygılarımızla.

 • Merhaba iyi günler size bir sorum olacak bi emlak ofisine gittim ve bana bir iki tane daire gösterdiler bende beğendim ve dusunmek için iki gün süre istedim oda verdi fakat forum doldurmanız gerekiyor dedi bende doldurdum yani kimlik bilgilerim ve adres bilgilerimde içeriyordu artı imzada attım size herangi bi sorun teskil edermi

  • Merhaba,
   Form ev satışını kapsadığı için sorun yaşanmaz. Kimlik bilgileri ile sahtecilik her ortamda olabileceğinden takılmamak gerekir. Yada kimliği yenilemek lazım.
   Saygılarımızla.

 • Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler son bir sorum daha oluck sorum şu doldurmuş olduğum kağıt sözleşme olarak geçiyormuş ve cayma bedeli ücret yansitiyorlarmis bu durumda benim ne yapmam gerekiyor cevaplarsaniz sevinirim teşekkürler

  • Sözleşmeye aykırı hareket etmeniz durumunda emlakçı bunu saptar ise mahkemeye başvuracaktır.
   Saygılarımızla

   • Cevaplarsaniz memun olurum

    • Merhaba,
     Sözleşmede yazanlara riayet etmezseniz dava açabilirler dedim. Emlakciya saf disi bırakarak evi satın alırsanız yani.
     Saygılarımızla.

     • Çok teşekkürler

 • Nasıl yani tam olarak anlayamadim

 • Merhaba geçen günlerde bana bir sms geldi
  CMG Danışma
  Adına yani bankanın adı falan yazmıyordu ve orda
  30.000 liralık kredi için ön onay alınmıştır diye yazıyordu…
  Herhangi bir banka adı yazmıyor du yaşim 21 ve
  Öğrenciyim kimliğim yanımda ve hiçte kaybettmrdim bu durumda benim adıma kredi çekebilirlermi ve kredi kartı kullanmıyorum bir kartım var oda banka kartı..
  Kredi kartımı kapatmiştım

  • Merhaba,
   Oltalama yöntemi ile sizi çekmeye çalışıyor olabilirler. Kimlik kaybolmadı ise sorun yaşamazsınız. Sorun olursa da herkes kadar ihtimali mevcuttur.
   Saygılarımızla.

 • Başkası için kendi adıma kredi çektim parayı o kişi aldı ve bu kredi borcunu kendi üzerine almak istiyor bende öyle olmasını istiyorum sizce bu mümkün mü böyle bişey olabilir mi sizce

  • Merhaba,
   Kredi puanı müsaitse yeni bir kredi çekerek sizin kredinizi kapatabilir.
   Saygılarımızla.

   • Kredi puanı düşük bide sigortası yok başka bir yolu yok anladığım kadarıyla

    • Merhaba,
     SMS deneyin bir şey çıkmazsa sizin de dediğiniz gibi zor.
     Saygılarımızla.

 • merhaba
  telefonuma gelen sms 30bin tl kredinz hazır mesajı sonrası irtibata geçip kimlik bilgim ve baba adını vermiş bulundum sonraki süreçte geri dönüş yapıp 30bin tl kredimi çekmişler fakat kargoya gönderilen dosya masrafını 499tl ücreti ödemem sonrası kullanabileceğim söylendi
  sonraki süreçte iptal ettirmek istedim iptal edemeyeceklerini söylediler istemiyorum dedim dosyalar adınıza çıktı ödemezseniz evinize banka tarafından gelir ödersiniz dediler herhangi bit sıkıntı yaşarmıyım saygılarımla

  • Merhâba,
   Bankaya yazılı olarak cayma hakkı talebinizi iletin. Yasal süre içerisinde ise iptal edilecektir.Bu durumda talep tarihine kadar isleyen faiz tarafınızdan talep edilebilir.
   Saygilarimizla.

 • Ocak ayı ücret pusulamı kaybettim.üzerinde tc no ve sigorta sicil no vardı.herhangi kötü bişey yapılırmı kredi çekme vs. Tel nomu değiştirdim.çekildiyse nasıl öğrenirim

  • Merhaba,
   Sadece bordronuz ile kredi cekemezler, nufuş cüzdanı bilgileri de ele geçirilir ise evrakta sahtecilik ile sorun yaşayabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Evrakta sahtecilik derken neler olabilir.kimlik bilgilerime internet üzerinden ulaşabilirlermi

  • Kimliğinizi kopyaladıktan sonra bir çok işlem yapılabilir. Kredi çekmek, üzerinize bir şeyler satın almak gibi. Ama bu risk hepimiz için mevcut kimliğimizi paylaşmamız durumunda. Nüfus cüzdanı bilgilerini internet ortamında bulmak mümkün olmayacaktır. Seri no vs gibi.
   Saygılarımızla.

 • Kimliğimiz kopyalandı diyelim.seri no vs farklı olan başka bir detaydan kopyalanıp dolandırıcılık yapıldığı ortaya çıkmaz

  • Merhaba,
   Kimlik kopyalama sonrası bankada kredi talebinde bulunulması durumunda banka nüfus müdürlüğünden aldığı bilgiler ışığında seri no kontrol edebiliyor. Tabi bu basiretli bankacılar için geçerli kimliğin sahte olduğu konusunda şüphe duymaması durumunda bu kontrolü atlayabilir.
   Saygılarımızla.

 • İlginiz için çok teşekkür ederim.sahte kimlikle kredi çekildi.sonradan anlaşıldı sahte olduğu banka bu borctan beni sorumlu tutmaz umarım

  • Banka işlem özelinde hatalı davrandı yani kontrollerini sağlıklı yapmadı ise sorumlu olacaktır. Fakat süreç uzun sürebiliyor bu süre zarfında dosyanın takibe atılıp sicilinizde bozulmaması için bir avukat ile gorusmenizde fayda var.
   Saygılarımızla.

 • Ben oyuncu olmak için bir ajansa t.c fotokobimi vermiştim acaba sikinti olur mi imza atmadım ama başvuru yaparken.

  • Merhaba,
   Verdiğiniz ajans kimlik sahteciliği yapabilir en çok. Kişisel bilgileriniz yok ise anne kızlık soyadı vs sorun olmayacaktır.
   Saygılarımla.

 • iyi gunler ben yurtdisinda yasiyorum ve turkiyede hic bir kaydim yok . Gecenlerde istanbulda ev almak icin bir emlakciyla gorustum. Kimligimin resmini yolladim onlarda kontrol etti kredi cekebilirmiyiz diye . Kredi notum haliyle 0 cikti . Bu adamlar benim bilgilerimle kredi cekebilirmi ?

  • Merhaba,
   Evrak gönderim yaptığınız kişiler sahte evrak düzenlemeleri halinde belirttiğiniz risk olabilir.
   Saygılarımızla

   • CEVABINIZ ICIN TESEKKURLER BENDE SIMDI KIMLIGIMI DEGISTIRIYORUM YENI KIMLIK KARTINA BASVURACAGIM YARIN . ACABA FAYDASI OLURMU ?

    • Merhaba,
     Bankalar kredi kullandıriminda kimlik sahte mi degilmi diye kontrol ederler. Ve günce kimlik var iken eski kimliğe istinaden kullandirim yapılırsa sorumluluk bankaya ait olacaktır.
     Saygılarımızla.

 • Merhabalar….Dün gece 2 de sosyal medyada dolasirken kredi masrafı ve hesap işletim ücreti için başvuru reklamı geldi karşıma…Halkbank amblemli olarak bende siteye tıkladığımda Halkbank İnternet şubesi çıktı karşıma…telefon numarası müşteri numarası şifre istedi…Bende yazdım..Sonra operatörümun çekimi gitti..5 dakika sonra bana mesaj geldi kredinin onaylandı diye arkasından havale yapılmış hemen…08503338247 nolu abone aradı halkbanktan arıyorum hesabınızdan bilginiz dışında havale yapılmış kredi çekilmiş hemen durdurduk merak etmeyin dedi…Sabah 9 civarı Halkbanktan aradılar dolandırıldı iz diye…Hemen bankadan dekorları aldım savcılığa suç duyurusunda bulundum…Hesabimdaki para ve eksi 1500e kadar çekmişler.Birde 5000 TL kredi çekmişler…Bankaya da başvurdum bekliyorum…Nasıl bir yol izlemeliyim…Bu kadar güvenlik zafiyeti olmamalı ve bu kadar basit kredi kullandirilmamali

  • Merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun, sahte arayüz işle kullanıcı bilgilerinizi ilettiginiz ve işlem SMS bildirimini dolandırıcılarına ilettiginiz için bu durum yaşanmış. Şu an için savcılık başvurusu dışında fazla yapılacak bir şey yok ama bazı bankalar bu tarz durumlarda olay basına sizmasin diye müşteri zararlarını kapatıyorlar. Bankanin zararı kapatması için bir şansınızı deneyebilirsiniz tek şans olarak.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba bugün bi galerice gittim krediyle araba almak için adamda kredi çıkıyormu diye adam kimliğin fotoğrafını istedi sadece kimliğin ön yüzünü çektim attım her hangi birşey olurmu

  • Merhaba,
   Kredi çıkıp çıkmayacağını anlamak için KKB kaydınızı kontrol etmiş olabilir. Ama kimlik sahteciliği yapacak ise o ihtimal de mevcuttur.
   Saygılarımızla.

 • merhaba iyi günler
  kuzenım benim üzüerime olan hattımı kullanıyor annelık soyadını ve dogum tarıhı mı falan bılıyor benım uzerıme bır kredı acabılır mı yada başka bir yerde işlem yapabilir mi endişlerim var

  • Merhaba,
   Kredi çekebilmesi için kimliğinizin de kopyalanması gerekir. Bu bilgiler ile bankaların çağrı merkezlerinden kontrol sorularını geçerek aksiyon alabilir. Ama bir çok bankada güvenlik için cep telefonuna da sms gönderimi yapıldığı için size bildirim gelecektir.
   Saygılarımızla.

 • selamlar..eski tip kimliğimi kaybettim.adıma telefon hattı çıkarılmış ve daha önce çalışmadıgım bir bankadan kredi çekilmiş 2 ay taksit ödenmiş sonra da takibe girmiş.bankayla görüştüm kimlik ve tüm bilgiler benim ama resim bana ait değil.krediyi çeken kişiyi nasıl bulurum yada savcılık nasıl bulur ve ben bu durumdan nasıl çıkabılırım?

  • Merhaba,
   Kimlik sahteciliği yapılarak adınıza kredi çekilmiş gözüküyor. Bu durumda savcılığın yürüttüğü soruşturma dışında ekstra bir şey yapmak zor.
   Saygılarımızla.

 • merhaba babam şizofreni hastası bir arkadaşı onu kandırıp kimlik bilgilerini almış ve ondan habersiz internet bankacılığı yaparak kendi telefon numarasını vererek 29.000 bin lira kredi çekmiş ayrıca 2 tane de kredi kartı çıkartmış ikisinide kullanmış . bu kişi sahte adres ve telefon ile bu işlemi yürütmüş ne yapacağımızı şaşırdık . babamın imzası olmadan telefonu yada ikametgah adresi olmadan bu nasıl olabilir bu durumda ne yapmamızı önerirsiniz kartları kapattırırsak borçları kabul etmiş mi oluruz.

  • Merhaba,
   Öncelikle savcılığa suç duyurusunda bulunmanız gerekir. Fakat bu süre zarfında bu borcu ödemeniz gerekebilir.
   Saygılarımızla.

 • merhaba arkadasima pasaportumu gonderdim yurtdisi isi icin bazi kimlik bilgilerimide istedi ondan supheleniyorum benim adima kredi cekebilirmi

  • Merhaba,
   Evrağın sahtesini oluşturarak adınıza kredi çekme ihtimali mevcut. Bankalar genellikle nüfus cüzdanı üzerinden doğrulama yaparlar eğer TC vatandaşı iseniz.
   Ama değil iseniz sadece pasaport üzerinden doğrulama yapılacağı için diğer kontrollere yakalanmama riski mevcuttur.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba! Sadece doğum tarihi ve TC kimlik numarası ile adıma kredi çekilebilir mi? Yalnızca bu bilgiler biliniyor. Kimliğim yanımda ama bu bilgiler ile sahtesi çıkarılabilir mi? Teşekkürler!

  • Merhaba,
   Sahte kimlik yapılabilir fakat cep telefonu, adres, anne kızlık soyadı gibi bilgilerinde bu kişilerin elinde olması gerekir.
   Saygılarımızla.

   • Cevabınız için teşekkür ederim! Saydığınız bilgiler ellerinde bulunmuyor. Bu durumda sahte kimlik dahi yapılsa adıma kredi çekilebilme ihtimali anladığım kadarıyla yok? Saygılarımla!

    • Evet belirttiğiniz gibi bilgiler yok ise Banka tarafında bulunan kontrollere takılır ve kullandırılmaz.
     Saygılarımızla.

 • merhaba. eski nüfus cüzdanımla en son 3 gün önce ilaç yazdırmıştım ancak dün doğruca nüfus müd. gidip yeni çipli kimlik çıkarttım. emniyete tutanak tutturmadım. e- devlette herhangi bir borç çıkmadı ama kredi çekildi mi tedirginim.geçen o süre içerisinde bir sorun çıkar mı ya boşuna mı evham yapıyorum acaba? tavsiyeniz nedir?

  • Merhaba,
   Nüfus cüzdanınızı eczanede unuttuğunuz için mi kimliğinizi yenilediniz acaba. Anne kızlık soyadı, telefon gibi bilgilerinde kredi çeken kişide olması gerekir. Ama çok tereddüt ettiğiniz bir durum var ise findeks ile kredi kullandırım olmuş mu teyit edebilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Bir partiye üye oldum isim soyisim telefon no. İmza anne baba ismi dogum tarihi hepsini aldılar bu normal gibi geldi ilk önce bana ama şimdi korkuyorum bu bilgilerle üzerimden kredi çekerler i diye

  • Merhaba,
   Bu bilgilerin çoğu zaten internet uzerindr dolaşıyor. Kimlik kopyalamasi dayapılması gerekmekte olup kimliğinizi vermediyseniz sorun olmayacaktır
   Saygılarımızla.

 • Dün yabancı bir numaradan arandım isim soyisim tc no dogum tarihi bilgilerimi esimin adını dogrulattılar. Adınıza 200 liralık telefon faturası görünüyor dediler. Bende dolandırıcı olabilir diye kapattım. Ama bilgilerimi dogruladığım icin adıma kredi cekilebilir mi? Ne yapmalıyım nasıl öğrenebilirim?

  • Merhaba,
   Anne kızlık soyadı, kimlik bilgileri gibi daha detaylı bilgilerinde verilmwsi risk yaratabilir. İlettiginiz bilgiler ile sorun çıkmaya bilir.
   Saygılarımızla.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir