9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Krediler

Hiç kredi çekmedim nasıl bir yol izlemem gerekiyor diyorsanız

Hiç kredi çekmedim nasıl bir yol izlemem gerekiyor diyorsanız

Hiç kredi çekmediniz ve çok acil krediye ihtiyacınız var Banka size kredi verir mi?

Bankalarda bu zamana kadar hiç bir işleminiz olmadı ve krediye ihtiyacınız var ise 2 aydan az olmamak ile bordrolu bir işte çalışıyor ve sgk priminizin yatıyor olması gerekir. Yani Bankalar burada neyi kontrol ediyor, aslında işe giriş çıkış yapmadığını 2 aydır sgk primi yattığı için gerçekten çalıştığını yorumlamak için böyle bir kontrolleri var.

Tekrar üzerinden geçmek gerekir ise Bankalar ile işleminiz hiç yok ve ilk defa kredi kullanacak iseniz 2 ay priminiz yatması bunun yanında maaş yazısı yada maaş bordrosu tutarına göre size tanımlanabilecek limite göre kredi kullanabilir siniz. Aksi takdirde kkb kaydı olmayan tüketici ile Bankalar çok çalışmayı tercih etmezler.

Bankacılık işlemleri yapıyorsunuz fakat ilk defa kredi kullanacaksanız Banka kredi verir mi?

Burada ne demek istiyoruz? Daha önce kredi çekmediniz fakat kredi kartı yada ek kart kullanıyor iseniz Bankalar tarafında adınıza oluşan bir kkb kaydı oluşmuştur. Bankaların size kredi verebilmesi için kkb kaydınızın belli bir puanın üzerinde olması bunun yanında kredi kartlarınızın gecikmeye yada takibe aktarılmamış olması işlerinizi daha hızlandıracaktır. Çünkü kullanmış olduğunuz bankacılık üründe sorun yaşadıysanız kkb ‘de görüntülendiği için kredi alma durumunuz zayıflayabilir.

Peki çalışmıyorsunuz daha önce kullandığınız bankacılık ürünleri yok ise nasıl kredi kullanabilir siniz?

Evet Bankacılığa ait hiç bir ürün kullanmıyorsunuz ve kredi çekmek istediğinizde ilk madde yazdığım gibi priminiz yatıyor ve bordrolu çalışan olmanız gerektiğini iletmiştik. Bunların hiç biri yoksa yapabileceğiniz tek şey ailenizden yada farklı bir durum ile adınıza ek kart çıkartılmasını sağlayarak öncelikle adınıza kkb kaydının oluşmasını sağlamanız gerekiyor.

Bu kartı bir süre düzenli kullandıktan sonra oluşan kkb puanınıza göre bazı bankalardan sms ile kredi çekme ihtimaliniz doğabilir.Tabi bunlar bankanın tahsis ile ilgili işlemleri olduğu için tarafımızdan net bilgi verilememektedir.Ama örnek vermek gerekir ise çalışmayan ev hanımlarına nasıl yüksek limitli hazır kredileri gördüğümüz için bu sistemin işlevsel olduğu söylenebilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  İhtiyaç kredisi veya konut kredisini erken kapatırsam ne kadar öderim?

İlk defa kredi çekerken dikkat edilmesi gereken bir husus var mı?

Bu durum için özellikle yapılması gereken hiç bir durum yok sadece bankacılık ürünlerinizi gecikmeye düşürmeden kontrollü kullanmanız durumunda hiç bir sorun yaşamayabilir siniz.

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı Banka hangisi? yazımızı okumak için tıklayın

Emekli maaş aktarım kampanyaları

About Author

Finansçı

5 Comments

 • Hic kredi cekmedim diyen biri için faydalı bir yazı olmuş. Ama hic kredi çekmeyen biri için zor bir süreç olabiliyor bazen.

 • Hic kredi cekmediysen bu ülkede isin zor. Eğer maaş qldigin bankadan alqbiliyorsan aliyorsun yoksa diğerleri sürekli bahaneler üretiyorlar vermemek için.

 • Kredi kartım var şuan KKB puanım 1201 ama hiç kredi çekmedim ve bankalar kredi vermiyor. Bunu da geçtim Akbankta yatırım yapıyorum, maaşımı Vakıfbank ile alıyorum ama Vakıfbank’a maaşı başka banka üzerinden havale/eft ile yattığı için maaş bankamda görünmüyor. Yani kredi alamıyorum.

  • Merhaba,
   Normal şartlarda Vakıfbank tan kredi alabiliyor olmalisiniz. Dilerseniz maaş ödemesinin aktarıldığı bankaya kredi talebinde bulunabilirsiniz. Hazır kredi limitleri için ama atarak farklı bankalara kredi talebinde bulunabilirsiniz. Fakat bunu sık aralıklarla yapmamaniz menfaatinize olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • kredi kartı kullanmayan kredi çekebilir mi acaba. Hiç kredi çekmedim bankadan ne kadar kredi çekebilirim ki. hem kredi kartı kullanmadım hemde kredi çekmedim bu durumda umarım bankalar bana kredi verir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir