1 March 2024

Email

info@kucukpara.com

Vadesiz Hesaplar

Bankalarda Hesap nasıl açabilir siniz?

Bankalarda Hesap nasıl açabilir siniz?

Bankalarda Hesap nasıl açabilir siniz? Bankada hesap açabilmek için hangi bilgiler gerekli?

Bankalarda hesap açmak artık çok kolay, son dönemde yapılan geliştirmeler ile artık müşterileri çok uğraştırmadan hesap açılışı gerçekleştirebiliyorsunuz.Cüzdanınızda Nüfus cüzdanı varsa her an her bankada hesap açtırabilirsiniz.Şu anki yapıda Bankaya ibraz edeceğiniz adres Nüfus Müdürlüğünde kayıtlı olan yani ADNKS (Adrese Kayıtlı Nüfus Kayıt Sistemi) ile uyumlu ise yerleşim yeri belgesi talep edilmiyor.

Bu ne demek derseniz eğer adınıza daha önceki evinize ait fatura kayıtlı iken bunu iptal etmeden farklı bir adrese taşındıysanız yada geçici olarak ikamet ediyorsanız sistemdeki adres kaydınız adınıza kayıtlı olan fatura adresi olarak çıkar.Bu durumda yapmanız gereken yeni kira sözleşmeniz ile Nüfus Müdürlüğüne giderek adres değişikliğini onaylatmanız yada yeni taşındığınız adrese ait faturayı kendi adına almanız.

Banka sistemde gözüken adresiniz ile farklı bir adres ibraz ediyorsanız Banka sizden adınıza kayıtlı son iki dair fatura talep edecektir.Bu durumda Nüfus cüzdanı ve farklı bir adres bildirmeniz halinde adınıza kayıtlı fatura ile hesap açılışını gerçekleştirebilir siniz.

Banka ek olarak bunların yanında sizden neler talep ediyor, bunları da sıralamak gerekirse ;

Anne kızlık soyadı

İş yeri adresi(Varsa)

İş yeri bilgisi( Varsa)

Cep Telefonu

Ev Telefonu

Bu bilgileri de verdiniz artık sorun yok hesabınız açıldı.Bu sefer atm kartı nasıl alacaksınız bu sizin için sorun olabilir. Bununla ilgili ise bazı Bankalarda o anda hazır kart adı altında Atm kartınızı alabiliyorsunuz.Sonrasında belirtmiş olduğunuz adrese kartınız ulaşıyor, acil olması durumunda yada farklı bir adrese talep etmeniz halinde çağrı merkezi aracılığıyla yönlendirmede yapabiliyorsunuz.

Atm kart şifresi içinde çağrı merkezini arayarak şifrenizi alabilirsiniz.İş yeriniz aracılığıyla hesap açıldı ise toplu olarak diğer çalışanların kartları ile beraber iş yerinizde teslim alma ihtimaliniz de var tabi ki. İş yeri için hesap açılıyor ise Bankaya gitmeniz de gerekmeyebilir.Banka personelleri yada her bankada olduğu gibi direk satış personelleri gelerek evrakları imzalatabiliyor.Bu şekilde olunca hesap açılışı için çok efor sarf etmemiş oluyorsunuz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Vefat eden kişinin banka hesabındaki para nasıl alınır?

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken tek şey maaş gününüzü beklemek yada farklı bir amaç için hesap açılışı gerçekleştirmiş iseniz o amaç için hesabını kullanmak olacaktır.

Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yanlış hesaba para yatırdığımda paramı nasıl geri alabilirim yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/banka-hesaplari/vadesiz-hesaplar/yanlis-hesaba-para-yatirdim-parami-nasil-geri-alabilirim/

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir