9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Krediler Vadesiz Hesaplar

Okuma yazma bilmeyen ve imza atamayan kredi çekebilir mi?

Okuma yazma bilmeyen ve imza atamayan kredi çekebilir mi?

Hem okuma yazma bilmeyen hemde imza atamayarak parmak basan kişi kredi çekebilir mi?
Evet bu sorduklarımız mümkün ama yasal bazı zorunlulukları var bunun en kolay yolu noter huzurunda verilecek vekaletname ile yapılmasıdır.Tabi sadece kredi kullandırım için değil hesap açılış itibariyle bu işlemlerin vekil tarafından yapılması sizin adınıza kolaylık sağlayacaktır.

Bankalar bu tarz işlemleri ileride kendilerine risk oluşturmaması adına ince eleyip sık dokuyorlar. O yüzden yapılması gerekeni net bir şekilde yazalım, Noterden alacağınız vekaletname de kalem kalem tüm detaylar belirtilmeli.

Kredi kullandırım işlemlerine gelene kadar öncelikle hesap açılması gerektiği için alacağınız vekaletnamede Bankada hesap açılışının yapılabilmesi, tüm banka ve şubelerinde adına kredi çekebilir veya borçlanabilir gibi noterin de belirteceği tüm işlemlerin belirtilmesi gerekiyor.

Vekaletname de eksik detay belirtirseniz 2.kez vekaletname çıkarmak durumunda kalabilirsiniz. Bu vekaletname ile bankada giderek yakınınıza ait hesabınızı açarak kredi kullandırım işlemlerinizi de gerçekleştirebilir siniz. Tabi ki tahsis şartları emekli maaşı vs gelirinizi belgeleyebildiğiniz tutarlar dahilinde.
Zira Bankacılık işlemlerinde görmeyen vatandaşlarımız için 2 şahit ile diğer bankacılık işlemleri yapılabiliyor. Bazı bankalarda kredi kullandırım işlemlerinde de bir taahhütname gibi bir belgeye istinaden parmak basarak yada 2 şahit huzurunda işlemler yapılabiliyor.Bu işlemler öncesinde Banka’dan süreçte lazım olabilecek detayları öğrenmenizde fayda var zira her bankada farklılıklar olabiliyor.Gereksiz masraf veya zaman kaybı yaratmadan teyit ederek işlemleri gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi? Faiz Tahmini
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir