22 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Ne Kadar?

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Ne Kadar?

Taşınma işi bu devirde en zor işlerden biridir desek yanlış olmaz sanırım. Eski zamanlarda aile bireylerini oldukça yoran bu süreçte eşyalar kırılmasın diye tüm eşyalar gazetelere sarılır sonrasında taşıma bittiğinde yıkama telaşı ile uğraşılırdı. Sonrasında başlayan evden eve nakliyat süreci ile kiracılar yada ev sahipleri biraz daha rahat nefes aldılar.

Tabi evden eve nakliyat ile bu iş yönetilse de kir pas işi ister istemez devam ediyor. Taşıma ve kurulum işi konusunda uzman ekipler ile bu iş yapılsa da taşıma gereği kirlenme beklenen bir hal. Fakat yine de taşıma gereçleri dış etkenlere karşın eşyaları bir nebze koruma altına almaktadır. Sahibinden.com bu anlamda evden eve nakliyat firmaları konusunda tüketiciye yardımcı olmaktadır.

Evden Eve Nakliyat İçin Fiyat Nasıl Belirleniyor?

Evden Eve taşıma yaptıracak olan tüketicinin ödeyeceği tutar taşıma yapılacak evler arasındaki mesafe, taşıma yapılacak dairelerin kaçıncı katta oldukları, dairelerde asansör olup olmadığı (Asansörlerin yük taşıma da aktif kullanılıp kullanılamayacağı), evin ne kadar büyük olduğu ve taşınacak eşyanın ne kadar olduğu önemli faktörler arasında.

Tabi sonrasında eşyaların sarmadan taşınabilir mi yoksa yeni eşyalardan oluşuyor ise ne kadarlık kısmının sarılacak taşınacağı, sök tak yapılacak ne kadar eşya olduğu (Yatak- dolap adetleri), taşımanın hafta sonu yada hafta içi olması kriteri, daire de ek işlemler yapılıp yapılmayacağı gibi bir çok etken evden eve nakliyatın fiyatını belirleyen unsurlar olarak değerlendirilebilir.

Tabi bu detaylara ek olarak taşıma yapılacak evlerin hangi semt de olduğu bile fiyatı etkileyen kriterler arasında değerlendirilebilir. Bölgesel olmayan ve çalışma ağı geniş olan evden eve nakliye firmalarından alacağınız fiyat ile taşınacağınız bölgede genelde taşınma işlerini gerçekleştireceğiniz firmadan alacağınız fiyat inanın çok daha farklı olacaktır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Cizre ve Yüksekova İl olacak mı?

Tabi birde taşıma yapılırken eşyaların kırılma ihtimaline karşın firmanın ne kadar güven verip vermediği de bir önemli detay. Yakınlarınızdan duyanlarınız vardır, taşıma esnasında kırılan eşyalar konusunda bizim sorumluluğumuzda değil diyerek işten sıyrılmaya çalışan firmaları da duyuyoruz. O yüzden işinin arkasında duran olası kırık dökülmeler de zararınızı karşılayacak bir firma ilk tercihiniz olmalıdır.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları 2019 Yılında Ne Kadar?

Yukarıda belirttiğimiz şartlara göre evden eve nakliyat firmaları gerekli çalışmayı yaparak size taşınma konusunda fiyat vereceklerdir. İstanbul ortalamasının eski evlerden oluştuğunu var sayarsak çoğu ev 3+1 diyebiliriz. Tabi kentsel dönüşüm sonrasında metrekare kurtarmak adına 2+1 olarak revize edilse de ortalama fiyatlarımızı genel tabir edebileceğimiz 3+1 üzerinden belirtmeye çalışalım.

evden eve nakliyat fiyatları istanbul

Standart çok eşya olmayan bir ev üzerinden konuşmak gerekir ise yatak odası (Yatak, gardrop, aynalı sehpa), çocuk odası (Yatak,gardrop, şifonyer), salon (koltuk takımı, yemek masası, tv sehpası), Mutfak (fırın, makineler), banyo (çamaşır, kurutma makine), standart oda (baza, dolap, ütü, diğer eşyalar vs) gibi detaylarını belirttiğimiz çok parça eşyası olmayan bir ev üzerinden değerlendirelim.

Evden eve nakliyat fiyatlarında genel firmalardan alacağınız rakamlarda eşyayı siz toplarsanız farklı bir fiyat, gelen ekip tarafından yapılacak toplama için farklı fiyat sunmaktadırlar. Çok eşyası olmayan standart bir daire için alacağınız fiyat 1.750-2.750 TL arasında değişecektir. Farklı semt de çalışan bir evden eve nakliyat firmasından alacağınız fiyatlama 1.500-2.000 TL arasında olacaktır.

Fakat taşınacağınız bölge de genellikle taşıma işlerini yapan evden eve nakliye firmalarının vereceği fiyat 1.000-1.500 TL arasında değişecektir İstanbul şartlarında. Tabi bu taşımanın anadolu şehirlerinde yapılması durumunda fiyatlar iş gücünün daha uygun olmasından dolayı en az 400-600 TL daha aşağı olabilmektedir. Kendi işimi kendim yaparım kırılacak eşyaları en azından ben toplarım derseniz eğer İstanbul evden eve nakliye fiyatlarında 1.000-1.250 TL arasında fiyat alma şansınız var.

BUNUNLA İLGİLİ:  Ölüdeniz Giriş Ücreti Ne Kadar?

Hele birde taşıma yapılacak dairelerin katları alt katlarda ise taşıma daha hızlı ve daha az efor ile yapılacağından 750-1.250 TL arası bir fiyat bulma ihtimaliniz daha yüksek olabilir. Tabi taşınma ile iş bitmiyor bu sefer faturaları üzerine alma ve abonelikleri aktif hale getirmek için bir koşturmaca içerisinde bulabilir siniz kendinizi.

Faturaları Üstüne Almak 2019 Fiyatları Ne Kadar? yazımız bu konuda size yardımcı olabilir.

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir