9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Sigorta

Ferdi Kaza Poliçesi teminat kapsamında olan veya kapsam dışında kalanlar

Ferdi Kaza Poliçesi teminat kapsamında olan veya kapsam dışında kalanlar

Ferdi Kaza Poliçesi teminat kapsamında olan veya kapsam dışında kalanlar

Hepimiz yarınımızı düşünerek kendimiz için yada bize bir şey olması halinde ailemize destek olması açısından poliçeler yaptırıyoruz. Bu poliçelerin avantajları prim anlamında düşük prim tutarları ödeyerek sigorta şirketinin belirlediği tutarlar da teminat tutarına sahip poliçelerdir. Son dönemde hayat sigortalarının prim tutarlarının yüksek olmasından dolayı kredi kullandırım sonrasında Fks( Ferdi Kaza Poliçesi) poliçeleri yapıldığını görüyoruz.
Peki Ferdi kaza poliçelerinin sağladığı avantajlar nelerdir?
Bu poliçeler kaza tanımlamasına uyan durumlarda poliçeyi yaptırana teminat sağlayan poliçeler olup, sigortalının vefatı yada beden olarak zarar görmesine sebep olan dışarıdan kaynaklanan durumlar kaza olarak nitelendirilmek tedir. Zehirli gaz soluma,yanık ve ani hareket sonrası kas veya sinir incinmesi,yılan veya böcek ısırması sonrası zehirlenmeler,deprem(Deprem teminat dışında kalan durumlarda da belirtilmiştir) kaza tanımı içerisindedir.

Sigorta poliçesinde kaza tanımına girmeyen durumlar nelerdir?

Kaza sigortası kapsamında; Güneş çarpması,donma,intihar,sarhoşluk,uyuşturucu ve zararlı madde kullanımı,hastalıklar değerlendirilmezler.

Kaza sonrası vefat teminatı ne demek?

Sigorta yaptıranın poliçe vadesinde gerçekleşen bir kaza sonrası hemen yada kaza tarihinden en geç 1 yıl içerisinde vefatı anlamına gelir.Bu şekilde karşılaşılan bir durumda poliçede belirtilen yada mirasçılarına poliçedeki tutar ödenir.
Kaza sonrası Kalıcı sakatlık ne demek?

Sigorta yaptıranın poliçe vadesinde gerçekleşen bir kaza sonrası hemne yada kaza tarihinden en geç 2 yıl içerisinde kalıcı sakat kalması durumunu ifade eder.Poliçede belirtilen kalıcı sakatlık oranına göre yakınlarına yada poliçede belirtilen kişi veya kişilere ödenir.

Asistans hizmeti ne demek?

Bu teminata ihtiyaç duyulması durumunda tıbbi yardım, konut yardım, seyahat yardım hizmetleri ile organizasyon hizmetleri kapsamında 7 gün / 24 saat(değişebilir) çağrı merkezlerinden destek alabilir siniz. Bu poliçe kapsamında bazı hizmetler bir tutara kadar sınırlı olmakla birlikte,ücretli ise sigortalı tarafından karşılanması gerekebilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Dask Sigortası nedir? Kredi için zorunlu mu?

Fks poliçesi teminat dışında kalan durumlar nelerdir?

Savaş, cinayet veya teşebbüs etmek, sigortalının bilerek ve isteyerek kendini tehlikeye atması, nükleer, biyolojik veya kimyasal maddelere maruz kalma, grev veya halk hareketi ya da terör eylemlerine katılım sonucunda sigortalının vefat etmesi veya bedenen zarar görmesi halleri sigorta kapsamında değildir. Bunun yanında motosiklete binmek, avcılık, dağcılık,spor, deprem, sel gibi doğal afetler be yolcu sıfatı dışında planör yada uçak kullanırken vefat veya bedenen zarar görmesi halleri de sigorta kapsamında değildir.
Madenciler, yeraltı işlerinde çalışanlar (sondaj, kazı vb.), yüksekte çalışan işçiler (inşaat, gökdelen vb.), patlayıcı/yanıcı madde ile çalışanlar, yüksek akım altında elektrik işleri ile uğraşanlar, para nakli yapan taşıyıcılar, hava fotoğrafçılığı yapanlar, asker ve polislerin mesleki faaliyetleri sırasında geçirebilecekleri kazalar sigorta kapsamında değildir.

İlgili bilgiler her hangi bir sigorta şirketine ait poliçeden alıntı yapılmış olup, yaptırdığınız sigorta şirketine göre farklılıklar arz etme ihtimali mevcuttur. Poliçe yapıldıktan sonra sizlere verilen bilgilendirme nüshasının detaylı incelenmesi sizlerin faydasına olacaktır.

Sağlıklı günler dileğiyle.

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir