15 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Sigorta

Kredi için yapılan Hayat sigortasına ne kadar para ödemeniz gerekir?

Kredi için yapılan Hayat sigortasına ne kadar para ödemeniz gerekir?

Kullanmış olduğunuz ihtiyaç, taşıt yada konut kredilerinde Bankaların iş yapış şekillerine göre Hayat sigorta poliçeleri yapılmaktadır. Bazı Bankalar Hayat poliçesi yada Ferdi Kaza poliçesi olmadan kullandırım yapmamasına rağmen bazı Bankalar Hayat Sigortası yapmadan kredi kullandırımlar yapabilmektedir. Ödeyeceğiniz tutar olası başınıza gelebilecek ölüm durumunda arkanızda bıraktığınız kişilere ödeme konusunda yardım sağlayacak bir kaynaktır. Hiç kimse öleceğini düşünerek Hayat Poliçesi yapmaz o yüzden poliçe yaptırırken olumsuz senaryolara göre hareket etmek faydanıza olacaktır.

Kullandığınız kredi için Hayat sigortası yapıldığında ne kadar ücret ödersiniz?

Kredi kullandırımlarında yapılan hayat sigortaları her Bankada farklılık göstermekte olup, tahsilat konusunda ortak bir yapıları mevcuttur. Hayat sigortalarının hesaplama kriterleri farklılık arz etmekte olup basit olarak düşünmek gerekir ise ölüm riski en az olan kişinin ödeyeceği prim tutarı düşük tutulmaktadır. Bu durumu daha net belirtmek gerekir ise yaşınızın genç olması durumunda ölüm riskiniz daha düşük olarak değerlendirildiği için poliçe prim tutarları daha düşük olmaktadır.
20-30 yaş aralığında ortalama poliçe tutarları 0-100 TL aralığında bulunmakta olup, yaşın ilerlemesi durumunda poliçe prim tutarları da aynı oranda artış göstermektedir. Sigortaların ortalama poliçe yapma yaşı 65 olup bu yaşlarda yapılacak poliçe için ödeyeceğiniz tutar hatırı sayılır bir meblağ olacaktır. Yaşın ilerlemesi durumunda poliçe tutarları yüksek olduğundan Bankalar alternatif olarak Ferdi Kaza Poliçeleri sunmaktadır.
Ferdi Kaza poliçelerinin teminat kısmı Hayat sigortalarına göre daha az kapsamlı olup ekteki yazımızdan Ferdi Kaza poliçelerinin hangi kapsamda değerlendirme yaptığı bilgisine ulaşabilir siniz.

https://www.kucukpara.com/banka-sigorta-islemleri/ferdi-kaza-policesi-teminat-kapsaminda-olan-veya-kapsam-disinda-kalanlar/

BUNUNLA İLGİLİ:  Dask Sigortası nedir? Kredi için zorunlu mu?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir