26 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Sigorta

Özel Hastanede acil serviste kaç saat kalırsam yatış yaptırırlar?

Özel Hastanede acil serviste kaç saat kalırsam yatış yaptırırlar?

Öncelikle geçmiş olsun diyerek konumuza başlayabiliriz sanırım. Özel sektör çalışanlarında kurumsal firmalar tarafından personellerine yada kendiniz ücret ödeyerek Özel sağlık sigortası yaptırmış iseniz ayakta tedavi 3-5 bin aralığında yatarak tedavide sınırsız olabiliyor. Özellikle poliçenizde yatarak tedavi limitinin sınırsız olmasına özen göstermeniz gerekir. Olası olumsuz bir gelişmede yatırdığınız özel hastanede tedavinin ortasında limitinizin bitmesi sizi zor durumda bırakabilir. Eğer poliçe detaylarını siz belirtebiliyor sanız bu detayı atlamamalı sınız.

Acil Serviste kaç saat tedavi görmesi durumunda hastanede oda tahsis edilir?

Acil servislerde 6 saat tedavi görmesi durumunda hastanın taburcu yada tedavisine hasta odasında devam etmesi gerekiyor. Acil servis bölümünün kapasitesi düşünüldüğünde bunun olması normal karşılanabilir. Ayakta tedavi limiti düşük olan poliçelerde hastaya yatış yaptırılması ve tedavinin ilgili departmanda devam etmesi poliçenin sınırsız olması durumunda size avantaj sağlar. Acil serviste tedavi yapılan bir çok test ve pahallı tetkiklerin katılım tutarını ödemeniz gerekir iken limitsiz yatarak tedavi limitinizin olması durumunda ücret ödemeden taburcu olabilir siniz.

Özel sağlık sigortam da ayakta tedavi ve yatarak tedavi limitini nasıl öğrenebilirim?

Özel sağlık sigortalarını kullandı iseniz yada hiç kullanmamanız durumunda sigortanızı yapan acentaya yada sigorta şirketinin çağrı merkezi aracılığıyla toplam limitini yada kullanılabilir limitini öğrenebilirsiniz. Bazı sigorta şirketlerinin mobil uygulamaları mevcut olup güncel rakamlara anında cep telefonunuzdan da ulaşabilirsiniz. Olası limit aşımları ile sorun yaşamamanız durumunda uzun ve külfetli bir tedavi söz konusu ise bu limitlerinizi teyit etmenizde fayda var.

BUNUNLA İLGİLİ:  Vefat eden yakınıma ait krediyi sigortadan nasıl kapatırım?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir