1 March 2024

Email

info@kucukpara.com

Genel

Work and Travel nasıl yapılır?

Work and Travel nasıl yapılır?

Work and Travel nasıl yapılır?

Öncelikle Work and Travel ne demek onun üzerinden durmak gerekiyor galiba. Üniversiteli öğrencilerin yaz ayları boyunca ABD yaşam tarzı ve kültürünü öğrenmek, bunları yaparken çalışmalarına fırsat tanıyarak masraflarını gidermesini sağlayan bir nevi seyahat programı olarak nitelendirebiliriz. Üniversite öğrencileri bu dönemde hem yabancı dillerini geliştirme fırsatı bulurlar hem de çalışma hayatına bir şekilde başlamış olurlar.

Henüz üniversite öğrencisi oldukları için beklenti içinde olmadan, restaurant, cafe, otel, fuar, park, perdeci, benzinci gibi bir çok iş kolunda çalışma imkanı bulabiliyorlar. Tabi bu işlerde kazanç maximum seviyelerde değil ama Üniversite öğrencilerin o süre zarfında yaşamlarını idame ettirecek seviyelerde 8-12 dolar aralığında saat ücretlerinde çalışabiliyorlar.

Bu program çerçevesinde katılım süresi 4 ay olarak belirlenmiş olup, Haziran ayından başlayarak Ekim ayında sona erecek şekilde düzenleme yapılmıştır. Üniversite öğrencilerinin maddi imkanlarına göre çalışma sürelerini belirleyebiliyorlar. Hem daha çok para kazanabilmek daha önemli insanlarda daha çok pratik yapma şansını yakalayacağı için çalışma saatlerini fazla seçmeleri avantajınıza olabilmektedir, tabi işverenin değerlendirmesiyle.

Work and Travel öğrencileri ABD ‘de çalışabilmesi için J-1 vizesi alması gerekmekte olup, bu vize bulunduğu sürece çalışma  izni olarak değerlendirilmektedir. Bu yasal çalışma süresi bitiminde tatil yada seyahat amaçlı 1 ay daha ABD ‘de kalabilirler. Buraya kadar her şey güzel ama bunları sorunsuz yaşayabilmeniz için bu işte uzman ofisler aracılığıyla başvurularını yapması gerekiyor. Çünkü çalışma izni ekstra tatil için kalabilmeniz için o tecrübeye sahip bir firma sizin avantajınıza olacaktır. Bu işlemleri firma ile gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken şey ödeme yapmak.

Work and Travel kaç paraya mal olur?

Katılım için şartları belirttik bu şartları sağlamanız halinde yapmanız gereken tek şey kaldı ödeme yapmak. Peki Work and Travel için ne kadar ödeme yapmanız gerekiyor. Bu işlemler sonucunda firmaya gidiş-dönüş uçak bileti, çalışma izni, kalacak yer, iş garantisi için ödeyeceğiniz tutar ortalama 8.000 TL kadar. Bu tutarın yüksek olması kurların bu dönemde yüksek ve hareketli olmasından kaynaklı aslında.

BUNUNLA İLGİLİ:  Şubat Kira Artışı Ne Kadar?

İyi seyahatler.

 

 

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir