12 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Fastpay Nedir? Fastpay İstanbulkart Yükleme Nasıl Yapılır?

Fastpay Nedir? Fastpay İstanbulkart Yükleme Nasıl Yapılır?

Son bir kaç senedir Dünyanın en İnnovatif Bankası olarak seçilen Denizbank tarafından piyasaya sunulan Fastpay Nedir? Fastpay Nasıl Para Yatırılır? Fastpay Ücretli mi? Fastpay üye işyerleri, Kartsız Para Çekme, Fatura Ödemesi, Cep Telefonu TL yükleme, Şans Oyunları Para Yükleme, Fastpay İstanbulkart Yükleme, Dijital Kod Satın Alma, Fastpay İstanbulkart kampanya gibi Fastpay ‘in içeriği hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Fastpay Nedir? Fastpay Nasıl Para Yatırılır? Fastpay Ücretli mi?

Fastpay Nedir? Ücretli Mi? Denizbank müşterisi olma zorunluluğu olmadan herhangi bir Bankaya ait kredi kartını kullanarak cepten cebe günün 24 saatinde para gönderebileceğiniz, Denizbank Atm’ lerinden kart kullanmadan para çekebileceğiniz, Fastpay tarafından anlaşmaya varılan üye iş yerlerinde sıra derdi beklemeden ödeme yapabileceğiniz mobil cüzdan olarak ifade edilebilir.

Fastpay nasıl kullanılır? Fastpay nasıl para yatırılır? Akıllı telefon sahibi iseniz öncelikle App Store yada Google Play marketlerinden Fastpay indir diyerek uygulamasını ücretsiz olarak indirmeniz gerekecektir. Fastpay uygulamasını indirdikten sonra T.C. Kimlik numaranızı yada Yabancı Kimlik numaranız ile beraber belirleyeceğiniz 6 haneden oluşan pin kodunu girdikten sonra kayıt ol butonunu tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilir siniz.

Akıllı Telefonu Olmayan Fastpay Nasıl Kullanabilir?

Fastpay kullanabilmek için akıllı telefon kullanma zorunluluğu olmadığından sms ile kayıt yaparak para gönderip alabilirsiniz. Yada bakiye görüntüleme yaparak, atm lerden para çekme işlemi için şifre üretebilirsiniz. Kayıt yapmak için yapılması gerekenler (FAST KAYIT 12365498712 553344) 3280 numarasına göndereceğiniz sms için FAST KAYIT boşluk TC boşluk 6 haneli PIN kodu yazarak üyelik işlemini gerçekleştirebilir siniz.

Fastpay Nasıl Para Yatırılır?

Herhangi bir bankaya ait kredi kartı ile yada Denizbank ‘da bulunan vadesiz hesabınızı cüzdan menüsüne ekleyebilir siniz. Denizbank Atm’ lerinden kart zorunluluğu olmadan para yükleme yapılmaktadır. Farklı bir fastpay kullanıcısından fastpay cüzdanınıza cep numaranız ile para transferi yapılabilir. Herhangi bir Bankadan hesaba eft adımından Banka adı- Denizbank (Kodu 134), Şube Kodu- Fastpay (Kodu 3278), Hesap numarası alanına kayıt yaptığınız cep numarasını yada para göndermek istediğiniz kişinin cep numarasına para gönderme işlemi yapılabilir.

Fastpay ücretli mi?

Fastpay para gönderme işlemlerinde yada üye işyerlerinde yapacağınız harcama işlemlerinde ücret tahsil edilmez. Üstelik Fastpay kampanya dahilinde yapılacak alışverişlerde ekstra indirim kazanma fırsatı yakalarsınız. Fastpay uygulaması içerisinde kampanyalar adımında hangi firmalar bu sürece dahil, hangi firma ne kadar indirim uyguluyor? bu detayları izleyebiliyorsunuz. Fastpay ile yapabileceğiniz işlem detaylarından bahsetmeye çalışalım.

Fastpay İstanbulkart Yükleme Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda NFC sistemi tanımlı ise fasFpay istanbulkart yükleme işlemi çok kolay. Fastpay ekranında sol alttaki otobüs işaretini tıkladığınızda İstanbulkart bakiye sorgulama ve yükleme ekranı açılacaktır. İstanbulkart yükleme sekmesini işaretleyerek yüklemek istediğiniz tutarı yazarak İstanbulkartı telefonunuzun altına denk gelecek şekilde yapıştırdığınızda kartınıza online olarak para yükleme işlemi gerçekleşecektir. Yine aynı ekrandan bakiye sorgulamayı işaretleyerek kartı yapıştırdığınızda online bakiye sorgulama yapabilir siniz.

NFC tanımlı değilse, Fastpay uygulamasını açtığınızda ekranın sol alt tarafında otobüs işaretini tıkladığınızda Fastpay İstanbulkart Yükleme ekranı açılmaktadır. Barkod tarayarak yada kart bilgilerini girerek ekrana kart detayını getiriyorsunuz. Yükleme yapmak istediğiniz tutarı yazdıktan sonra ödeme için tanımlı cüzdan hesabınızı yada tanımlı kredi kartını seçtikten sonra yükleme yap butonu tıklandıktan sonra yapmanız gereken tek şey yükleme noktasına istanbulkartı dokundurmak kalıyor.

BUNUNLA İLGİLİ:  Galatasaray Trabzonspor deplasmanında kazanmayı bldi

Fastpay Fatura Ödeme, TL yükleme, Şans Oyunları Para Aktarma Nasıl Yapılır?

Fastpay uygulamasındaki bir diğer yenilik ise elektrik, Telekom, Doğalgaz, Su faturası gibi birçok fatura ödeme işlemi, Cep telefonuna TL yükleme, Şans oyunlarına para aktarma işlemi yapabilir siniz. Belirtilen ödeme yöntemlerinde işlem yapmak istediğiniz kurumu seçerek yükleme yada ödeme yapmak istediğiniz tutarı giriş yaparak tanımlı cüzdan hesabı yada tanımlı kredi kartı seçeneği ile fastpay fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilir siniz.

Fastpay İade Kampanyaları Neler?

2019 yılı Fastpay uygulamasının yılı oldu desek yanlış olmaz sanırım. 2019 yılında bir çok firma ile anlaşmalar yaparak ağını bir hayli büyüttü. Bu firmalardan

Fastpay Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Cüzdanınızı unuttuğunuzda kendi adınıza para aktarma işlemi yapmak için öncelikle 10 TL ve katlarında tutar girişi yapılması gerekir. Sonrasında şifre oluştur ekranından para çekme işlemi için bir şifre oluşturmanız gerekiyor. Kredi kartı seçeneğini seçerseniz nakit avans ücreti ile beraber ekstrenize yansıtılarak işlem gerçekleştirilir. Size yakın bir atm den oluşturduğunuz şifre ile gönderim yaptığınızda fastpay kartsız para çekme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Fastpay Dijital Kod Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Steam, Xbox, Microsoft, Facebook, Pubg uygulamalarında Fastpay Para ekleme ve üyelik kodları satın alma, Battlenet, Steam, Origin uygulamalarında oyun kodu satın alma, Riot Games, Joygame, Fortnite, G-Cash uygulamalarında oyun içi satın alma kodlarını Fastpay Dijital Kod satın alma menüsünden tanımlı fastpay cüzdanı yada tanımlı kredi kartı seçeneği ile ödeme yapabilir siniz.

Fastpay Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Fastpay para gönderme ekranlarından Cep telefonuna yada Iban bilgisine istinaden eft işlemleri yapılabilmektedir. Fastpay para gönderme işlemi yapacağınız kişinin cep telelefonu bilgisi, tutar, dilerseniz açıklama bilgisi girilerek, yada ıban bilgileri, ad soyad, tutar, açıklama bilgileri giriş yapıldıktan sonra tanımlı fastpay cüzdanı yada tanımlı kredi kartınız ile eft işlemini yapabilir siniz.

Fastpay Ödeme Yap Ekranından Hangi İşlemler Yapılabilir?

Fastpay ödeme ağı içerisinde yer alan anlaşmalı firmalarda fastpay ödeme yap menüsü ile tanımlı firmalarda fastpay uygulaması ile tanımlı fastpay cüzdanı yada tanımlı kredi kartı ile ödeme işlemlerini yapabilir siniz. Özellikle anlaşma sağlanmış firmalar nezdinde ödeme yapmanız durumunda o iş yeri özelinde indirimli bir şekilde ödeme yapabilir ekstra avantajlar sağlayabilir siniz.

Son dönemde içeriğinde sürekli güncelleme yapılan Fastpay ile neler yapabilirim? Fastpay para gönderme nasıl yapılır? Fastpay ile cep numarasına para gönderme işlemi, atm’ den kartsız para çekme işlemi, üye işyerlerinde alışveriş, faturasız hatlar için TL yükleme işlemi, düzenli para gönderme işlemi, fatura ödemeleri, şans oyunlarına para aktarma gibi bir çok işlem yapabilirsiniz. Tekrar madde madde üzerinden geçmek gerekirse;

 • İnternet aracılığı ile yapacağınız alışverişlerde kart numarası gibi bilgileri girmeden güvenli bir şekilde ödeme yapılabilmektedir.
 • Denizbank yada farklı bir Banka müşterisi olma zorunluluğu olmadan farklı bir kişinin cep telefonuna 24 saat ücretsiz para gönderimi yapılabilir. Alıcı cep telefonuna gönderilen parayı Denizbank Atm ‘lerinden çekebilir, yada fastpay cüzdanı mevcut ise gönderilen tutar fastpay bakiyesine dahil olur.
 • Düzenli ödemeler adı altında sürekli yapılan para gönderme işlemlerini belirlediğiniz periyotlar ile tanımlama yapabilir siniz.
 • Cüzdan taşıma zorunluluğu olmadan, fastpay ile Denizbank Atm’ lerinden kart kullanmadan para çekme işlemini yapabilir siniz.
 • Herhangi bir Bankaya ait kredi kartınız yada Denizbank vadesiz hesaplarınızı cüzdan menüsünden ekleme yaparak üye işyerlerinde cep telefonu ile Fastpay ile alışveriş yapabilir siniz.
 • Fatura ve Ödemeler menüsü ile, doğalgaz faturası, elektrik faturası, cep telefonu faturası, telekominikasyon, su faturalarını ödeme yapabilir ek olarak şans oyunlarına ait ödemelerini gerçekleştirebilir siniz.
 • Fastpay İstanbulkart yükleme yada bir diğer ismiyle fastpay akbil yükleme işlemini cep telefonunuz aracılığı ile gerçekleştirebilir, istanbulkart yükleme noktalarına ihtiyaç duymazsınız.
BUNUNLA İLGİLİ:  Anapara Koruma Amaçlı Yatırım Fonu nedir?

Fastpay Üye İşyerlerine Nasıl Ödeme Yapılır?

Fastpay uygulaması içinden Ödeme Yap menüsü ile ödeme yapabileceğiniz en yakından en uzağa doğru işyerlerini listeleyebilir yada isimleri ile arama yapılması gerekir. Ödeme yapmak istediğiniz üye işyerini seçerek ödeme tutarını, ödeme tipini (Vadesiz-Kredi Kartı) seçerek Ödeme Yap butonunu tıklayarak ödeme işlemi yapılabilir.

Fastpay İle Nerelerde Harcama Yapabilirim?

Online alışveriş sitelerinden bir kaçını belirtmek gerekir ise Ereyon, Mealbox , AtlasGlobal , İndirim Kartımda , Kolay Yolculuk , Lezzetli Hediye , Moda Car gibi online alışveriş siteleri mevcuttur. Fastpay ile harcama yapabileceğiniz yerler içinde Bikargo, Midpoint, Welldone, Bigchefs gibi bir çok seçenekten faydalanabilir siniz. Yakında A101 market ile bir anlaşma sağlanarak çok büyük bir ağda harcama yapma imkanı sunulacağı belirtilmektedir.

Fastpay İşlem Limitleri Ne Kadar? Fastpay ile ne kadar para gönderebilirim?

Fastpay ile gerçekleştirilen para transferi işlemlerinde Denizbank müşterisi olanlar ile Denizbank müşterisi olmayanların yapacağı para gönderme işlemlerine ait limitler farklılık göstermektedir. Denizbank müşterisi olanlara ait hesap açılış dökümanları mevcut olduğu için masak nezdinde sorun yaşanmayacağında işlem tutarları daha yüksek olarak yapılabilmekte olup detaylar ekteki gibidir;

 • Denizbank müşterisinin yaptığı transfer işlem başına/ Günlük limitler 19.990 TL
 • Denizbank müşterisi olmayanların yaptığı transferlerde işlem başına 490 TL, Günlük ve Yıllık limit ise 1.990 TL olarak belirtilmektedir.

Fastpay Üye İşyerine yapılan Ödeme İşlem Limitleri yine Denizbank müşterisi olan yada olmayan için farklılık göstermektedir. Biraz öncede belirttiğimiz gibi masak nezdinde işlem yapan bilgisini iletebilmek anlamında Denizbank müşterileri daha yüksek tutarda işlemler yapabilmekte olup Fastpay üye işyerleri ödeme limitleri ise şu şekildedir;

 • Denizbank müşterisi olanlar için işlem başına/ Günlük limitler 19.990 TL
 • Denizbank müşterisi olmayanların kredi kartıyla günlük limitleri 1.990 TL/ Yıllık limitler 19.990 TL
 • Denizbank müşterisi olmayanların fastpay hesapları ile günlük/aylık limit 750 TL/ Yıllık limitler 9.000 TL
 • Hızlı ödeme özelliğini kullanarak Fastpay uygulamasında pin kodu girmeden yapılacak işlemlerde işlem başına/günlük limit 150 TL ile sınırlandırılmaktadır.

Fastpay ile Cep telefonu numarasına nasıl para gönderebilirim? Fastpay uygulaması ile yapılacak işlem alıcının cep telefonun biliniyor olması yeterli. Para göndermek istediğiniz cep telefonunu girerek göndermek istediğiniz tutarı girmeniz yeterli. İşlem sonrasında oluşan şifreyi alıcıya iletmeniz sonrasında atm’den bu şifreyi kullanarak ilgili tutarı çekebilir siniz. 

Fastpay İstanbulkart 10 TL nasıl kazanırım? Fastpay indirdikten sonra ilk yapılacak İstanbulkart yüklemesi işlemi için Denizbank tarafından fastpay bakiyene 10 TL yüklenecektir. NFC olan bir telefondan yükleme yapıyorsanız anında hem bakiyeniz hemde hediye 10 TL ‘niz aktarım yapılacaktır. Hala fastpay nedir? diye soran kalmasın

BUNUNLA İLGİLİ:  Ocak 2020 Kira Artışı Ne Kadar?

Fastpay İstanbulkart 20 TL nasıl kazanırım? Fastpay indirdikten sonra ekleyeceğiniz Denizbank kredi kartları ile yapacağınız 2019 yılının ilk 3 ayında yapılan İstanbulkart yüklemesinin ardından ödemenin yüzde 50 ‘si (20 TL geçmeyecek) fastpay bakiyene yükleme yapılsın. 3 ay boyunca geçerli kampanya için 3 ay 20 TL kazanma fırsatınız mevcut.

Fastpay İstanbulkart 60 TL nasıl kazanırım? Yukarıda da belirttiğimiz üzere 2019 Ocak, Şubat ve Mart ayında Fastpay cüzdanında kayıtlı Denizbank kredi kartı ile yapılacak İstanbulkart yüklemesinde 20 TL fastpay bakiyene yükleme yapılır. Ocak, Şubat ve Mart ayında 40 TL yükleme yaparak her ay 20 TL hediye kazanabilirsiniz.

Atm ‘den Fastpay ile ne kadar para gönderebilirim? Atm aracılığı ile Fastpay’ den yapılacak para gönderme işlemlerinde işlem başına limitler 490 TL/ Günlük limitler 1.990 TL. Fastpay para çekme süresi, Denizbank internet sitesinde 7 gün içinde çekileceği belirtilmektedir.

Atm ‘den Fastpay ile ne kadar para çekebilirim? Atm ‘den Fastpay ile yapılacak para çekme işlemlerinde limitler yine müşteri olan yada olmayan olarak farklılık göstermektedir. Denizbank müşterilerinin işlem başına/ günlük limitler 1.990 TL, Denizbank müşterisi olmayanların işlem başına limiti 490 TL/ günlük ve yıllık limitleri 1.990 TL olarak belirtilmektedir.

Fastpay uygulamasına kredi kartımı nasıl eklerim? Fastpay uygulamasında cüzdan menüsündeki Hesap-Kart işlemleri seçeneği ile Kart ekleme adımını seçerek hangi Bankaya ait kredi kartını eklemek istiyorsanız listeden seçim yaparak Fastpay uygulamasına kredi kartınızı ekleyebilir siniz.

Fastpay güvenilir mi? Bu tereddütü yaşayan bir çok tüketici bu uygulamayı indirmekten vaz geçmiş olabilir. Riske girmek istemeyen tüketici fastpay vadesiz hesap kullanabilir yada ufak limit ile oluşturulacak bir sanal kart ile işlem yapmaya başlayabilir.

Fastpay Çekiliş İle Tüketiciye hediye veriyor mu? Fastpay tarafında çekiliş ile ilgili bir aktarım yoktur.

Fastpay uygulaması ilk piyasaya sürüldüğü dönemde kullanıcı sayısı artması adına fastpay iphone 7 çekilişi, araba çekilişi gibi fastpay kampanyaları ile kullanıcı deneyimini arttırmaları hedeflenmişti. Geçen dönem içinde fastpay üye işyerleri ile anlaşarak uygulamanın bilinirliği arttırıldı ve yaygınlaştı diyebiliriz. Son olarak show tv de yayınlanacak olan Herkes Kazanır yarışması için seyircileri sevindirecek olan gelişmeler ile tekrar sahnede.

Herkes Kazanır yarışmasında yarışacak 5 yarışmacı ile beraber Türk halkı da evinden telefonu ile bu heyecana ortak olabilecek. Üstüne birde doğru cevapladığı soru başına para kazanacak ki bu uygulama izlemekte olduğumuz yarışma formatlarından farklı olduğu için çok fazla ilgi çekeceği kesin. 

Evinden izleyici olarak yarışacak yarışmacı adayları bildikleri soru Qapel diye bilinen sanal paralar kazanacak. Tabi sanal para diyince çok fazla ilginizi çekmese de bu kazandığınız sanal paraları Fastpay uygulaması ile beraber kullanma imkanını Denizbank ve diğer iş ortakları bizlere sunuyorlar. Ne kadar çok soru cevaplarsanız o kadar çok qapel kazanacaksınız. Tabi buna bağlı olarak bu qapelleri Fastpay uygulaması içerisinde alışverişlerinizde doya doya kullanabilecek siniz.

Denizbank tarafından geliştirilen ve içeriği çok zengin olan Fastpay uygulamasında fastpay dolandırıcılığı olmaması adına gerekli güncellemelerin yapıldığı iletilmektedir. Fastpay ekşi yorumlarında ufak tefek fastpay şikayet kayıtları olsa da bu süreci iyi yönettikleri söylenebilir. Bir dönem atıl durumda kaldığı için fastpay iptal edildiği yorumlarına yol açsa da Fastpay İstanbulkart Yükleme süreci ile bomba gibi sahalara döndüklerini söylesek yanlış olmaz sanırım.

About Author

Finansçı

8 Comments

 • Fastpay güzel bir uygulamaymış. Ücretsiz para göndermek bu kadar kolaysa süper. Bankada hesap açmadan kredi kartımı bağlayarak alışveriş yapmakda güzel.

 • Bende bağladığım hesabımdan yiğenime ücret ödemeden cep telefonuna masrafsız fastpay ile para gönderiyorum. Bankada hesap açma zorunluluğu olmadan atm den parayı çekebiliyor. o yüzden banka ile uğraşmayı sevmeyenler için fastpay çok başarılı bir uyhulama. öneririm.

  • Meraba yeğenin parayı çekerken tc kimlik nosunu girmesi gerekiyo mu

 • DB Banka müşterileri için limitler tatmin edici de, denizbank’da olmayanlar için limitler çok düşük. Hepsi aynı yapılamaz mı?

 • Denizbank müşterisi değilsen uygulamayı kullanmak mantıksız.

  • Merhaba,
   Fastpay ‘a baglayacaginiz kredi kartının Denizbank olma zorunluluğu yok bu arada. Her bankanın kredi kartını bağlayabilirsiniz. Vadesiz hesap bağlamak istediğinizde Denizbank hesabı olma zorunluluğu mevcut.
   Saygılarımızla.

 • fastpay istanbulkart projesi ile bir tık daha ileri aşamaya geçti. Hele birde fastpay a101 kampanyası ile bilinirliğini daha da arttırmış olmalı. Fastpay elektrik faturası indirim kampanyası da hala devam ediyor. Fastpay üye işyerleri arttıkça daha da ileri gidecektir.

 • fastpay digital ortamdaki işleri bayağı kolaylaştırıyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir