9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Krediler

Kredi Hangi Bankadan Alınır? En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

Kredi Hangi Bankadan Alınır? En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

Nakit ihtiyacınız mı var? En uygun kredi veren Banka hangisi? En uygun ihtiyaç kredisi için hangi Bankayı tercih etmeliyim? Kredi faiz oranlarını nasıl öğrenirim? sorularının cevaplarını merak mı ediyorsunuz. Peki Kredi kullanacağınız Bankayı nasıl seçmelisiniz?

Kredi ihtiyacı olan tüketicinin dikkat etmesi gereken ince detaylar neler? Merak edilen konularda tüketiciyi bilgilendirmek adına şartları tek tek değerlendirerek Kredi hangi Bankadan alınır? sorusuna sizler için cevap bulmaya çalışacağız. Tabi bunun için öncelikle kredinizi hangi vadede çekmek istiyorsunuz? sorusunun cevabını netleştirmeniz gerekir.

Kredi Hangi Bankadan Alınır? En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

Bu anlamda ne kadar kredi çekmek istediğinize karar verdikten sonra gelir dengenize göre aylık ne kadar taksit ödeyebileceğinizi iyi hesaplamak gerekir. Bu iki noktaya karar verseniz de Bankaların da bu anlamda kriterleri ön plana çıkmaktadır. Siz ne kadar ödeyebileceğinize karar verdiniz fakat Bankanın da sizin belirleyeceğiniz taksit tutarını olumlu karşılaması gerekir.

Şöyle ki krediyi ne için çekeceksiniz? bu sorunun cevabı size uygun bir kredi kampanyası için imkan sağlayabilir. Kredi seçenekleri fazla olduğu için ihtiyacınıza göre bir kredi türü sizin başvuracağınız Bankada cazip faiz oranı sağlayabilir. Durum böyle olunca sizin için tercih sıralamasında ilk sıraya çıkabilir. Konut için tercih edecek iseniz en uygun konut kredisi ve uygun kredi faiz oranlarını takip ediyor olacaksınızdır.

Kredi Başvurusu Yaparken Doğru Banka Nasıl Seçilir?

En uygun kredi veren Banka hangisi diye piyasa araştırması yapıyor iseniz, aşağıdaki seçenekleri gözden geçirmenizde fayda var. Seçenekleri teker teker inceledikten sonra sizin için bir kaç seçeneği bir arada sağlayan Bankayı tercih etmeniz sizin için hem maddi anlamda hemde göreceğiniz hizmet açısından olumlu faydalar sağlayacaktır.

  • Neden kredi alacağını belirlemek,
  • Daha önce kredi çektiğiniz Banka varsa sizin için öncelikli olmalı,
  • Maaş aldığınız Bankanın size sağladığı avantajlar var mı?
  • Kredi için dosya masrafı dışında ekstra masraf tahsilatı yapılıyor mu?
  • Bankaların kredi faizi konusunda sağladığı maliyetleri karşılaştırmalısınız,
  • Başvuru seçenekleri ne kadar fazla?
  • Kredi ödeme esnasında şube ve atm sayısı sizin için yeterli mi?
  • Kredi ile beraber diğer ürün satışlarında çok ısrarcı bir Bankamı?
BUNUNLA İLGİLİ:  Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? En Uygun Kredi Faiz Oranları

Bu seçenekleri değerlendirdikten sonra Kredi hangi Bankadan alınır? sorusuna kendi sorgulama yöntemleriniz ile cevap bulmuş olacaksınız. Kimin ne dediğinin bu anlamda çok önemi yok, şu banka iyi bu banka iyi gibi yönlendirmelerin dışında size sağlayıcı faydalara göre değerlendirme yapmanız sizin için daha fazla avantaj sağlayacaktır.

kredi hangi bankadan alinir
Kredi Hangi Bankadan Alınır?

Kredi Başvurusu Yaparken Bir Çok Bankaya Başvurmalı Mıyım?

Kredi almadan önce bir çok Bankaya başvurayım içlerinden en uygun kredi veren Banka hangisi? sorusunun cevabını bulurum diye düşünmeyin. Doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi kredi başvurusu için bir kaç Bankaya başvurmak olacaktır. Lakin bir kaç Bankaya kredi başvurusu yapıyor olmanız KKB kaydınızda yapılan başvuru sayısını arttıracağından kredi notunuzu etkiler. Tabi paralel olacak Bankanın size vereceği kredi rakamında da azalma söz konusu olabilecektir.

O yüzden öncelikle kredi başvurusu yapabileceğiniz siteler aracılığı (Hesapkurdu, Enuygun) ile faiz oranlarını karşılaştırmak olmalıdır. Biraz önce belirttiğimiz detaylar neticesinde ek masraflar söz konusumu,size ekstra sağlanan faiz indirimi söz konusu mu? gibi soruların cevabını bulduktan sonra. Belirttiğimiz uygulama sitelerinden en uygun ihtiyaç kredisi hangi Bankada? sorusunun cevabını bulur, ihtiyaç kredisi hesaplama yaparak size kredinin toplam maliyetini hesaplayarak daha objektif bir değerlendirme yapmış olursunuz.

Bu sitelerde Halkbank kredi hesaplama, Ziraat Kredi Hesaplama, Vakıfbank kredi hesaplama, Akbank kredi hesaplama, Garanti Bankası kredi hesaplama, İş Bankası kredi hesaplama, Yapıkredi Bankası kredi hesaplama, Finansbank kredi hesaplama, Denizbank kredi hesaplama, Teb kredi hesaplama, Odea Bank kredi hesaplama, ICBC kredi hesaplama, HSBC kredi hesaplama gibi seçenekler arasından en uygun kredi veren Banka bilgisine ulaşabilir siniz.

About Author

Finansçı

1 Comment

  • En uygun kredi veren banka son dönemde herhalde ziraat bankası. En düşük kredi faizi sunan diğer bankalar Vakıfbank ve Halkbank desek kimse kızmaz herhalde. O yüzden bu dönemde kredi hangi bankadan alınır sorusunun cevabı ziraat bankası olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir