12 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Emekli Maaşı Taşıma Telefon İle Yapılır Mı? Güncel Kampanyalar Neler?

Emekli Maaşı Taşıma Telefon İle Yapılır Mı? Güncel Kampanyalar Neler?

Daha önceki yıllarda sadece Ziraat Bankası tekelinde gerçekleşen emekli maaş ödemeleri son bir kaç yıl içerisinde Özel Bankalarında promosyon silahı ile piyasaya girmesi ile değişmeye başladı. Altın kampanyaları, bonus ödemeleri, nakit ödemeler derken emekli vatandaşlarımız emektar Ziraat Bankasını bir kenara bırakarak Özel Bankalara emekli maaşlarını taşımaya başladılar.

Üzerine birde ilk emekli maaş ödemeleri Denizbank aracılığı ile yapılmaya başlayınca Denizbank bu dönemde Emekli Bankacılığı alanında kendisini bayağı geliştirdi. 1-2 yıl Denizbank aracılığı ile ilk emekli maaşını alan vatandaş talep etmesi durumunda emekli maaşı taşıma yaparak diledikleri Bankalara emekli maaş aktarımı işlemini yaptılar. Ve Devlet iki yıl önce bu işe el atarak neredeyse tüm Bankaların emekli promosyonu ödemesi yapması konusunda ön ayak oldu.

Zira Kamu Bankaları emekli maaş ödemeleri için promosyon ödemesi yapmıyor ve standart şekilde maaş ödemeleri yapıyordu. Fakat şu an Kamu Bankaları da dahil bir çok Banka emekliye promosyon ödemesi yapmaya başladı. Durum bu şekilde olunca emekli vatandaş en çok hangi Banka emekli promosyonu veriyor ise tercihini ona göre yapabiliyor. Emekli vatandaşlarımıza düşende en çok promosyon veren Bankayı tercih etmek olacaktır.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır?

Emekli maaşını başka bankaya taşıma şartları nelerdir? bundan bahsedelim kısaca. Eğer başka bir Bankaya yada PTT ‘ye bir taahhütünüz yok ise emekli maaşı bankaya taşıma kampanyalarını kontrol ederek tercih edeceğiniz Bankaya başvurmanız yeterli. Banka çalışanları emekli maaşı banka değişikliği dilekçe örneği doldurduktan sonra şube çalışanı hemen yanınızda size ait e-devlet ekranından emekli maaşı taşıma işlemini hemen yapacaktır.

Peki emekli maaşı Banka değişikliği ne kadar sürer? diyebilir siniz. Örnek olarak PTT ‘den emekli maaşı aldığınızı varsayalım, emekli maaşı taşıma Ziraat Bankası olarak yapıldığında değişikliğin yapıldığı ay maaşınızı yine PTT ‘den alırsınız fakat bir sonraki ay emekli maaşı taşıma sonrası Ziraat Bankası ‘ na aktarılacaktır. Emekli maaşı taşıma kampanyası 2018 listesinde Ziraat Bankası tarafından ne kadar promosyon ödemesi yapılacak ise o ay emekli promosyonu da hesabınıza aktarılır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Bankalar isme gelen eft ödemelerinde ne kadar ücret alıyor?

Emekli Maaşı Hangi Durumda Aktarım Yapılmaz?

Emekli maaşı aktarım işlemi yapacak olan kişi daha önce farklı bir Bankaya promosyon ödemesi alarak maaşını aktarmış olabilir. Eğer taahhüt süresi dolmadan farklı bir Bankaya maaşını aktarmak isterse aldığı promosyon tutarını iade etmek durumunda kalacaktır. Bankalar bu durumu sıkı takip ettikleri için hemen o ay hesabınıza borç kaydı yaratarak promosyon adı altında yapılan ödemeyi iade alırlar fakat aktarım işlemine onay verilir.

Peki hangi durumda farklı Bankaya Emekli maaşı aktarılmaz? Eğer emekli maaşı aldığınız kurumdan kredi kullandı iseniz maaş aktarımına onay verilmeyecektir. Emekli maaşının aktarımının yapılabilmesi için kredi riskinin kapanması gerekir. Bu durumda taşıma yapacağınız Bankadan kredi kullandırım yaparak mevcut maaş aldığınız Bankadaki kredi riski kapama sonrası emekli maaşınızı aktarabilir siniz.

Emekli maaşı tasima

Emekli Maaşı Taşıma Telefon İle Yapılır Mı?

2018 Emekli maaşını hangi Bankadan almak avantajlı? diye araştırma yaptıktan sonra maaş aktarımı için aksiyon almanız gerekir. Yönetmelikte yapılacak değişiklik sonrasında emekli maaşı telefon bankacılığı ile onay vermeniz durumunda gerçekleştirilecek. Henüz telefon bankacılığı ile emekli maaşı taşıma süreci aktif hale gelmediği için yapamazsınız fakat çok kısa bir süre içerisinde bu süreç aktif hale getirilecek.

Şu anki emekli maaş taşıma sürecine göre vatandaşlarımıza kolaylık sağlanacak olup dilediğiniz bankanın çağrı merkezini arayarak telefon ile emekli maaş aktarımı yapılabilecek. Tabi bu sürecin tam tersi telefon ile emekli maaş aktarım iptali de yapılabilecek. Çağrı merkezini arayarak aktarım yaptığınız emekli maaşınızın iptalini de tek telefon ile yapabileceksiniz. Emekli maaşı taşıma telefon ile yapılır mı? sorusunun cevabı ileri ki günlerde açıklanacak yönetmelik ile yürürlüğe girecektir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Ocak 2022 Kira Artışı Ne Kadar?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir