9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Kredi Kartı Taksitlendirme Nedir? En Avantajlı Banka Hangisi?

Kredi Kartı Taksitlendirme Nedir? En Avantajlı Banka Hangisi?

Kredi Kartı Taksitlendirme nedir? Mevcut kullandığınız Kredi Kartına ait borç bakiyesinin yine aynı Bankanın Taksitli Borç Transfer adımı yada diğer adıyla borç taksitlendirme işlemi ile 6-9-12 ay gibi vadelerde taksitlendirme yapılması işlemi olarak nitelendirilmektedir. Kredi Kartı Taksitlendirme işlemi için Bankalar ücret tahsil etmez iken belirlemiş olduğunuz taksit tutarına göre faiz yansıtılmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme nedir? Mevcut Kredi Kartınızda yapmış olduğunuz harcama tutarlarının farklı bir Bankada bulunan Kredi Kartınıza limitleri dahilinde aktarılması işlemidir. Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme işlemi sonrasında ücret tahsil etmez iken, belirlenen vadede faiz yansıtılmaktadır. Her kredi kartı borç taksitlendirme işleminde kullanılamamakta olup, Bankanızdan bunun teyit edilmesi gerekmektedir.

Kredi Kartı Taksitlendirme İşleminin Avantajları Neler?

Kredi Kartı Taksitlendirme işlemi şubeler aracılığı ile, İnternet Bankacılığı ile sms ile yada Çağrı Merkezleri ile yapılmakta olup Bankanızın verebileceği maksimum taksit sayısına göre taksitlendirebilir siniz. Kredi Kartı Taksitlendirme işleminin tüketiciye sağladığı avantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kredi Kartı Taksitlendirme yada Borç Transferi işlemlerinde ücret tahsil edilmez,
 • Kredi Kartınızın limiti dahilinde Bankaya göre değişmekle birlikte 50 TL ile 30.000 TL arasında borç transferi yapılabilmektedir.
 • Ödeme yapamayan yada kredi çekerek borcu kapatamayanlar için %2,50 faiz oranından başlayarak vadenin uzaması durumunda faiz oranı artarak taksitlendirebilir siniz.
 • Faiz tutarına ek olarak %5 Bsmv ve %15 Kkdf yansıtılmaktadır.
 • Peşin alışverişlerde ekstre borcunu ödeyemeyeceğini düşünen tüketici için kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi avantaja dönüşmektedir.
 • Yapmış olduğunuz bir çok harcamayı iletişim kanallarından taksitlendirme yapabilir siniz.

Kredi Kartı Taksitlendirme işlemine kimler nasıl başvurabilir?

Kredi Kartı borcunu taksitlendirme yapmak isteyen tüketicilerde Bankanın bu işlem için uygun olan kredi kartlarında taksitlendirme yapılmaktadır. Business, Ticari Kart özelliği taşıyan kredi kartları bu kampanyalardan faydalanamayabilir. Bankanın taksitlendirmeye uygun olan genellikle sık kullanılan axess, bonus, maximum, worldcard kullanıcıları bu hizmetten faydalanabilmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Acun Ilıcalı eşinden boşandı.

Kredi kartı borcu taksitlendirme yapmak isteyen tüketici yapmış olduğu harcamayı işlemi yaptıktan bir gün sonra yada ekstre kesimi gerçekleşmeden taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilir. ( Bazı Bankalarda sadece aynı gün taksitlendirme yapılabilmektedir) Başvuru kanalları ise şubeler, internet bankacılığı, sms yada çağrı merkezi aracılığı ile yapılabilmektedir. Bir kaç harcamayı tek tek taksitlendirme yapma imkanı sunulmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme yaparken bilinmesi gerekenler

Kredi Kartı Borcu taksitlendirme yapacak olanların bilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Hangi alışveriş işlemlerinin taksitlendirme yapılmadığı, Atm kartından yapılan harcamalar taksitlendirilebilir mi gibi bir çok konuyu belirtmeye çalışalım.

 • Bankanın gün sonu işlemleri gerçekleştirilirken taksitlendirme işlemi yapılamayabilir,
 • Taksitlendirme yapılacak işlemler hesap kesim tarihinden önce yapılması gerekmektedir,
 • Henüz dönem içi işlemlerde gözükmese de taksitlendirme yapılabilmektedir,
 • Ekstreye yansıyan tutarlar için taksitlendirme yapılmamaktadır,
 • Atm kartı ile yapılan alışverişler taksitlendirme yapılamaz,
 • Daha önce taksitlendirme yapılmış olan tutar ikinci kez taksit yapılamaz,
 • Yasal mevzuat gereği Akaryakıt, kozmetik, telekominikasyon, yurtdışı harcamaları, yemek ve ofis malzemeleri gibi bazı harcamalar taksitlendirme yapılmaz,
 • Taksitlere ait vade boyunca kredi kartı hesap kesim tarihinde değişikliğe izin verilmez,
 • Yapılan taksitlendirme işlemi sadece aynı gün iptal edilebilmektedir,
 • Taksitlendirme yapılan işlemler için erken ödeme yapılabilmekte olup, henüz ekstreye yansıtılmamış faiz bakiyelerinin iptali yapılmaktadır, (Bankaya göre değişebilmektedir)
 • Sanal Kart ile yapılan harcamalar taksitlendirme sürecine dahil edilmektedir,
kredi karti borcu taksitlendirme
Kredi Kartı Taksitlendirme
 • Kredi Kartı borcu taksitlendirme işlemi sadece TL ekstreler için yapılmaktadır,
 • Her alışveriş işlemi sadece bir kez taksit yapılmaktadır,
 • Sms ile gerçekleştirilen taksitlendirme işlemlerinde süreç bir sonraki gün gerçekleştirilmektedir,
 • Yasal süreçten dolayı kuyumcu harcamaları en fazla 4 taksit yapılabilmektedir,
 • Yapılan taksitlendirme işlemi için tahsil edilecek peşin faiz, ilk ekstrenize yansıtılmaktadır,
 • Elektronik eşya ve bilgisayar alım harcamaları 6 ay taksit yapılabilmektedir,
 • Havayolu, turizm acenta, taşımacılık, konaklama ve sağlık hizmetleri 9 taksit yapılabilmektedir,
 • Nakit avans gibi muadil işlemlerde taksitlendirme uygulanmaz,
 • Kumar, bahis işlemleri için yapılan harcamalar taksitlendirilmez,
 • Vergi, Sigorta, otomatik ödeme işlemleri için taksit yapılmaz.
BUNUNLA İLGİLİ:  Hesap işletim ücreti almayan Bankalar var mı?

Bankaların Kredi Kartı Taksitlendirme Faiz Oranları- En avantajlı Banka hangisi?

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme işlemleri konusunda nasıl başvuru yapılacağı, kimlerin başvuru yapabileceği ve taksitlendirme işleminin sağladığı avantajlardan bahsetmeye çalıştık. Peki kredi kartı taksitlendirme yapan bankalarda en uygun faiz alan Banka hangisi? Bankaların kredi kartı taksitlendirme işlemi sonrasında tüketiciden tahsil ettikleri faiz oranları ise şu şekilde;

kredi karti taksitlendirme akbank

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Akbank Faiz Oranı

Akbank kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 9 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %2,42 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

kredi karti taksitlendirme is bankasi

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme İş Bankası Faiz Oranı

İş Bankası kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 3-6 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden 3 taksit için aylık %2,45, 6 taksit için aylık %5,25 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

kredi karti taksitlendirme ziraat bankasi

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Ziraat Bankası Faiz Oranı

Ziraat Bankası kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 12 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %1,65 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

kredi karti taksitlendirme halkbank

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Halk Bankası Faiz Oranı

Halk Bankası kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 12 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %1,81 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

kredi karti taksitlendirme yapikredi

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Yapıkredi Faiz Oranı

Yapıkredi Bankası kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 12 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %2,19 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

kredi karti taksitlendirme garant bankasi

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Garanti Bankası Faiz Oranı

Garanti Bankası kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 11 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %1,84 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Beşiktaş 2015-2016 sezonu Süper Lig Şampiyonu

kredi karti taksitlendirme finansbank

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Finansbank Faiz Oranı

Finansbank kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 12 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %1,84 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

kredi karti taksitlendirme denizbank

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Denizbank Faiz Oranı

Denizbank kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 12 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %1,79 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

kredi karti taksitlendirme vakifbank

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Vakıfbank Faiz Oranı

Vakıfbank kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 12 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %1,79 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

kredi karti taksitlendirme teb

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Teb Faiz Oranı

Teb kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 9 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %1,79 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

kredi karti taksitlendirme sekerbank

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şekerbank Faiz Oranı

Şekerbank kredi kartı taksitlendirme işlemlerinde ücretsiz 12 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu taksitlendirme işlemi için tüketiciden aylık %1,84 oranında faiz tahsilatı yapacağını sitesinde bildirmektedir.

 

Bankaların Kredi Kartı Borcu taksitlendirme işlemlerinde uyguladıkları faiz oranları yukarıda mevcut olup, belirtmiş olduğumuz bir çok madde Bankaların internet sitelerinde tüketiciye yaptıkları bildirimlerden derleme yapılmıştır. Banka bazında farklılıklar izlenebilmekte olup maddelerde farklılık olanları sizler için belirtmeye çalıştık.

 

İlginizi çekebilecek alternatif yazılarımız ektedir;

About Author

Finansçı

2 Comments

 • Kredi kartı borcumu taksitlendirme yaptogomda cidden rahatladim yoksa asgariydi su bu derken haybeye kredi kartını gecikmeye düşürecektir.

 • Banka hic bedavadan kredi kartı taksitlendirme yaparmi kesin altından bir masraf cikiyordur. Kredi çekip dosya masrafı odememek için kredi kartı taksit faizini yüksek tutuyorlar. Totalde halktan aldıkları lara yine değişmiyor gibi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir