6 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Krediler

Hesapkurdu.com İhtiyaç Kredileri

Hesapkurdu.com İhtiyaç Kredileri

Hesapkurdu.com İhtiyaç Kredileri

Bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredileri, herkesin ihtiyacına yönelik fakat farklı detaylarla hazırlanmaktadır. Neredeyse tüm insanlar, nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanmaktadır. Kredi kullanım amaçları farklılık gösterse de temel de belli başlı isimlerle hazırlanmış ihtiyaç kredileri bulunmaktadır. Bankadan bankaya vade ve faiz oranları değişiklik göstermektedir.

İhtiyaç kredileri nelerdir?

  • Borç kapatma kredisi,
  • Evlilik kredisi,
  • İpotekli ihtiyaç kredisi,
  • Bayram kredisi,
  • Tadilat kredisi,
  • Eğitim kredisi,
  • KOBİ kredisi,
  • Tatil kredisi,

Borç Kapatma Kredisi

Neredeyse herkesin sahip olduğu kredi kartlarının kullanımının artması ile birlikte bankalar ile olan ilişkiler de doğru orantılı bir şekilde artmıştır. Bu nedenle yüklü borçları olan kişiler bankaların “borç kapatma kredisi” ürününe başvurarak, diğer bankalara olan borçlarını kapatarak sadece tek bir bankaya borçlanmaktadır. Bu kredi sayesinde, her bankanın belirlediği farklı faiz ve vade oranları ile birlikte yüklü miktarda borç ödemek yerine daha az miktarlarda ödeme planı çıkartılan kredi ödemesi planlanmıştır. Hesapkurdu.com’da yer alan borç kapatma kredisi hesaplama aracıyla borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Evlilik Kredisi

Masrafı eğlencesinden daha çok olan evliliklerde; kişiler bankaların evlilik kredisi ürünlerine başvurarak, biraz daha rahat bir evlilik dönemi geçirmeye çalışırlar. Bankaların bu kredide müşterilerine temin ettiği paralarla, borç kapatma kredisinde de olduğu gibi tek bir yere borçlanma ve daha az miktarda ödeme yapma amaçlanır. Bankaların bu kredi türünde müşterilerine sunduğu bazı avantajlar vardır. Örneğin; çeyiz hesabı ve devlet destekli evlilik kredisi bu kategoriler arasında yer alır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi

Normal ihtiyaç kredilerinden farklı olarak yüksek tutarda, daha fazla vade seçeneğiyle sunulan ipotekli ihtiyaç kredilerinde bankalar, müşterilerinden ipotek edebilecekleri bir mülk göstermelerini istemektedir. İpotek edilecek mülkün üzerinde o anda herhangi bir ipoteğin olmaması gerekir. Bunun yanında, ipotek değerini ölçmek ve bankaya bildirmek için ekspertizler görevlidir. Bankaya belirtilen değeri geçmeyecek şekilde ipotekli ihtiyaç kredisi verilmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kredi Hangi Bankadan Alınır? En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

Bayram Kredisi

Bayram öncesi kampanyaların duyurulmaya başlandığı bayram kredileri, avantajlı ve oldukça kurtarıcı olmaktadır. Teklif edilen vade ve faiz oranları ile pek çok kişinin kullanmak için başvurduğu bayram kredileri, bazı bankalar tarafından ödemesi ertelemeli olarak da sunulabiliyor. 2017 yılının bayram kredi tekliflerini incelemek için Hesapkurdu’nun bayram kredisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tadilat Kredisi

Bir diğer ihtiyaç kredisi olan tadilat kredisinde, kişilerin evlerinde yaptırmak istedikleri tadilat ve yenilenmeler için nakit para sunulması amaçlanmaktadır. Kişiler, uygun gördüğü bankalara başvurarak tadilat kredisi alabilir ve evi için ihtiyaç duyabileceği her türlü yeniliği, değişimi ve tadilatı yapabilir.

Eğitim Kredisi

Öğrencilerin okul ücretlerini ve eğitim masraflarını karşılamak amacıyla bankalarca hazırlanan kredilere “eğitim kredisi” adı verilir. Bu krediler de amaç insanların direkt olarak okula değil de bankaya borçlanması ve eğitim hayatının ödemelerinin bu şekilde tamamlanmasıdır. Bazı bankaların özel avantajlı eğitim kredileri her üniversite için geçerli değildir. Fakat standart öğrenci kredileri çoğu üniversitesi için geçerlidir. Hemen hemen her bankanın eğitim kredisi ürünü de bulunmaktadır.

hesapkurdu.com ihtiyac kredileri,İhtiyaç kredileri nelerdir?
hesapkurdu.com İhtiyaç kredileri nelerdir?

KOBİ Kredisi

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için neredeyse tüm bankaların hazırlamış olduğu kredi ürünleri bulunmaktadır. Esnaf kredisi olarak da bilinen bu krediler, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda avantajlı ve uygun faiz oranları ile sunulmaktadır. Bankadan bankaya değişiklik gösteren unsurlar arasında ipotek isteği vardır. Her banka KOBİ kredisi için ipotek istemeyebilir.

Tatil Kredisi

Genellikle yaz aylarında düzenlenen ve uygun ödeme koşulları ile pek çok müşterinin dikkatini çeken tatil kredilerinde bankalar en fazla 36 ay vade sunmaktadır. Bu kredi türünün müşteriler tarafından çok sevilmesi ve özellikle tercih edilmesinin nedenleri arasında, ödemelerinin ertelemeli olarak başlatılabilmesi bulunmaktadır. Hemen hemen her bankanın tatil kredisi ürünü bulunmaktadır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Krediye Kefil Olurken Banka Ne Talep Eder?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir